aiheuttaa kasvoihin jäykkyyttä tai painetta? itselläni vielä kaikki viisarit suussa, kaikki ei vielä kokonaan puhjenneet. Niskakipuja, nenänseudun ja poskien painetta ja välillä tuntuu että kasvoton niin jäykät ettei saa suuta kokonaan auki.
Onko teillä viisarit aiheuttanut tälläsiä ? Itse hampaat ei ole vielä äkkäillyt.
Onko teillä viisarit aiheuttanut tälläsiä ? Itse hampaat ei ole vielä äkkäillyt.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ja kuulemma normaalia hampilekurin mielestä-siis niskan jäykkyyttä, leuan kankeutta, päänsärkyä ja juuri kulloinkin jonkun hampaan kohdalla paineltaessa kipua.
voi olla viisurit (minulla aiheuttivat painetta ja luulin, että hampaita särkee, kun olikin poskiontelontulehdus - siis puhkeamaton viisuri aiheutti kovemmat kivut), mutta tuohon suun avautumiseen voi vaikuttaa myös narskuttelu (etenkin siis öisin), eli aiheuttaa jännitystä ja kipuja (ja johtuu kai usein stressistä).