Amerikan Unelmien Poikamies

Noniin,kertokaapa naiset mitä mieltä olette tänään alkavasta uudesta poikamiehestä?:)

Kommentoikaa ulkonäköä jne..
101772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oikeen niin jenkkimäisellä tavalla komea että ihan ellottaa. Yök!

Lisäksi vaikutti vähän liian tungettelevalta. Silmäili naiset aina ylhäältä alas ja alhaalta ylös ja oli ihan että wuuuuh! Sille yhdellekin naiselle sanoi että are we going to see those muffins here? ja pisti kätensä naisen perseelle. (Nainen oli just kertonut jonkun muffinssijutun) Ei nyt heti pidä iholle käydä!

Mulle jäi ainakin tuosta poikamiehestä ihan kuvottava olo. Mutta catfightien takia tätä showta on ennenki katottu jos poikamiehessä ei mitään ytyä ole, joten eiköhän tule seurattua :)

Äänestä
  • kakaramainen ja typerä hymy päällä koko ajan ja lääppi peffat varmaan joka toiselta muijalta.yöks.

    Äänestä

jatkossakin sen formaatin koska se on just sellasta ihanaa hömppää mitä kaipaa aina välillä opiskelujen ohella ja sitä paitsi se unelma on tosi komee.

Ei kai kukaa täysjärkinen odota et siit sýntys vuosisadan love-story ?? Kunhan nytte pitävät hauskaa ja ne naiset pääsee mukavalle lomamatkalle iha ilmaseks ja komistus saa niiltä naisilta arvatkaa mitä ??

Amerikan unelmatyyppi on miljoona kertaa komeempi kuin se suomen anti-unelma-anttipeltonen.

Oikeestaan typerää valittaa täällä siitä kuinka tyhmiä ne naiset ovat kun lähtevät tommoseen; so what, itsepähän ovat leikkiin lähteneet !

Mä oon vasta 19vee ja tajuan ne realiteetit jotka tollasiin ohjelmiin liittyvät. Voisin toki lähtee mukaan kivan kokemuksen merkeissä ja tietty ilmasen matkan vuoksi mutta minkään tv-ohjelma-unelmapojun heilaksi en takuulla alkais.

Äänestä
  • pysyi ohjelmassa löytämänsä naisen kanssa yhdessä peräti puoli vuotta -huikea saavutus kun kys.om. formaatista on kyse =)

    PS. VAROITUS, SPOILERI ----->


    Se valittu on nimenomaan Muffinssi-tyttö!

    Äänestä

  • poikamies eli Andy kirjoitti:

    pysyi ohjelmassa löytämänsä naisen kanssa yhdessä peräti puoli vuotta -huikea saavutus kun kys.om. formaatista on kyse =)

    PS. VAROITUS, SPOILERI ----->


    Se valittu on nimenomaan Muffinssi-tyttö!

    Tosiaan, puoli vuottakin on aika pitkä aika noille poikamiehille olla sen valittunsa kanssa! :)

    Muistatko/muistatteko muuten mikä se oli se muffinssitarina minkä se tyttö kertoi ennenkuin mies alko lääppiä? Minä en sitä kohtaa nähnyt ja meni sen naisen kertoma stoori ohi.

    Äänestä

  • poikamies eli Andy kirjoitti:

    pysyi ohjelmassa löytämänsä naisen kanssa yhdessä peräti puoli vuotta -huikea saavutus kun kys.om. formaatista on kyse =)

    PS. VAROITUS, SPOILERI ----->


    Se valittu on nimenomaan Muffinssi-tyttö!

    itse katsoin voittajan ja se ei mielestäni ole muffinssi tyttö?

    Äänestä

Tuli vähän sellainen olo että joku pimeä puoli sillä on, tai sitten vaan yksinkertaisesti huono luonne. Jotenkin kun se on niin täydellinen tapaus (siis amerikkalaiseen makuun) että pakosti tulee mieleen että joku paha vika siinä on kun on yksin jäänyt. Voin tietysti olla väärässä mutta jotenkin vastenmielinen se oli.

Mutta katon ehdottomasti! Eka jakso oli jo aika mahtavaa viihdettä.. Se "naispuolinen vastinen" armeijamuija oli todella hupaisa :D Harmi (vaan ei ihme) että tippui :(

Äänestä
  • narsistilta vaikuttaa -äärimmäinen täydellisyyden tavoittelu on aina pelottavaa vrt. suomen unelmien poikamies!!

    Äänestä

  • Itsellekin tuli kyllä mieleen että no jos sillä on noin paljon meriittejä ja on noin unelmatapaus ja ihana mies niin minkäköhän takia on jäänyt sinkuksi. Enkä oikein uskonut sitä sen itse sanomaa syytä "en ole löytänyt sitä oikeaa".

    Äänestä

  • tuo kirjoitti:

    narsistilta vaikuttaa -äärimmäinen täydellisyyden tavoittelu on aina pelottavaa vrt. suomen unelmien poikamies!!

    "unelmien poikamies" (antiunelma-anttipeltonen kutensitä miestä yleisesti kutsutaan) ainakaan täydellisyytta tavoittele sillä tyylillä mitä sitä näkee bilettämässä hesassa ja t:reella. Nykyään kukaan itseään arvostava tyttö ei sen päälle edes kato muusta puhumattakaan. Em. olen nähnyt ja kuullut useasti.

    Sorry tää tuli oikeestaan hieman väärään ketjuun kun antiunelmasta tuli puhe.

    Mut noi Amerikan unelmat varmaan tavoittelee täydellisyyttä eli etsivät jotain sellaista jota ei oikeesti edes ole mahdollisuutta saavuttaa mitenkään. Ja kun sitä täydellisyyttä ei saavuta niin tulee iso pettymys !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nicoli kirjoitti:

Noniin,kertokaapa naiset mitä mieltä olette tänään alkavasta uudesta poikamiehestä?:)

Kommentoikaa ulkonäköä jne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu