Suurin osa lava-autoista on joko pakettiautoja tai kuorma-autoja, ja nille löytyykin jo palsta, joten taas yksi täysin turha palsta!
Turha palsta
6
1153
Vastaukset
- Näin on, ikävä kyllä
Palsta ei ole turha, sen otsikko vain on väärä. Koko homma näet lähti liikkeelle pikapeista, siis Pick Up autoista, nelivetoisista lavapakuista, parhaimmillaan ns. maastopakettiautoista.
Niitä varten tämä paltsa oli tarkoitus perustaa, koska pikapit eivät oikein istu maasturipalstalle, mutta eivät oikein hyvin pakupalstallekaan.
Nyt joku onneton hyvää tarkoittava on laittanut palstan otsikoksi "Lava-autot" - ja sillähän homma menee tyystin sekaisin, kuten itse totesit
Olisi pitänyt olla Pick Up autot.- mutta menee
Jahka palsta tästä käynnistyy, niin eiköhän ihmisille käy selväksi että kyseessä on nimenomaan pic-up palsta, eikä mikään lavakuormuripalsta.
Pidetään keskustelu picupeissa, niin tämäkin palsta vakiintuu käyttöön. Toki ylläpidolle voi esittää toiveita lava-autot osion muuntamisesta pic-up palstaksi. - Kiki
mutta menee kirjoitti:
Jahka palsta tästä käynnistyy, niin eiköhän ihmisille käy selväksi että kyseessä on nimenomaan pic-up palsta, eikä mikään lavakuormuripalsta.
Pidetään keskustelu picupeissa, niin tämäkin palsta vakiintuu käyttöön. Toki ylläpidolle voi esittää toiveita lava-autot osion muuntamisesta pic-up palstaksi.Ja samalla voitaisiin vaihtaa palstan " Navigaattorit ja lisävarusteet" nimi "navigators and other's" ja palstan "Traktorit" nimeks "Traktors" Ja palstan öjyt nimeks "oil's"
Eiks joo? - sivusta kommentti
Kiki kirjoitti:
Ja samalla voitaisiin vaihtaa palstan " Navigaattorit ja lisävarusteet" nimi "navigators and other's" ja palstan "Traktorit" nimeks "Traktors" Ja palstan öjyt nimeks "oil's"
Eiks joo?Niin, rakentavammassakin hengessä voisi varmaan kommentoida.
Suomen kielen suosimisesta olen sinänsä samaa mieltä. - xxxxxxyy
sivusta kommentti kirjoitti:
Niin, rakentavammassakin hengessä voisi varmaan kommentoida.
Suomen kielen suosimisesta olen sinänsä samaa mieltä.Eihän palsta mitenkään turha ole, kerran sille löytyy mielipiteen vaihtajia!
Palstan turhuudesta valittajat voisivat pysyä poissa, niin ei se haittaisi heitäkään.
- hilux92
että mitä vittua sitten täällä surffaat ????????????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2146872SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963521Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263299"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1902279SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1421812Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401787Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1171509Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141096- 1241078
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18944