antikristuksen perustama kirkko

adventtikirkko on antikristuksen perustama kirkkokunta.
6187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

millä perustelet että adventti kirkko on antikristuksen perustama, voisitko raamatulla näyttää sen toteen?

Äänestä
  • Ihan selvästi adventtikirkon perustaja Ellen G. White ei ollut kristus. Joten hän oli antikristus.

    Äänestä

  • selkiski kirjoitti:

    Ihan selvästi adventtikirkon perustaja Ellen G. White ei ollut kristus. Joten hän oli antikristus.

    Vitoslaisten asiana on sotkea ihan selvät Kristillisyyden perus normit. Se on riidan kylväjä Ja jeesuksen Ristille uudelleen naulitsia Tämän kaltaista liikettä karta, Tämä liikee on kaikkien harhojen Äitiliike. Suosittelen tätä vitoslaisuutta harhaisille!

    Äänestä

  • Karta heitä+#-+ kirjoitti:

    Vitoslaisten asiana on sotkea ihan selvät Kristillisyyden perus normit. Se on riidan kylväjä Ja jeesuksen Ristille uudelleen naulitsia Tämän kaltaista liikettä karta, Tämä liikee on kaikkien harhojen Äitiliike. Suosittelen tätä vitoslaisuutta harhaisille!

    huomaan sinun vastailevan summamutikassa viestilöihin.
    Kummallista kun et kuitenkaan keskustele niiden viestien aiheista joihin vastaat.
    Mikset tehnyt omaa aloitusta viestisi aiheesta, sillä aiheesi ei liity mitenkään minun viestiini.
    Adventistina sinulla näyttää olevan asianasi vain sotkea muiden puhumat asialliset aiheet.

    Äänestä

Sitä vitoslaisuutta. Vitoslaiset johdattaa omansa iki lämpöön Helvetin ihanuuteen. Vitolaisten ilo ja onni on heidän itsensä itselleen rakentamassa Helvetin ihanuudessa. Sinne eivät Advarit ole lainkaan tevetulleita.

Koska tännä lasketaan vain kaikki Lusiferiin rakatuneet Omahyväiset omilla ehdoillaan ja lusiferin suosituksilla pääsevät uskovat. Lusifer on heillä kaikilla suuri Rakkauden kohde. Jeesuksen he ovat antaneet Adventisteille. Tästä Adventistit kiittävät näitä Ykkös luokan uskovia.

Vitolaisuudesta vapautunut!

Äänestä

kuten kaikilla muillakin palstan antiadventisteilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selkiski kirjoitti:

adventtikirkko on antikristuksen perustama kirkkokunta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu