pettymys

2620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

uusi maksaa minkä maksaa ja käytetty vähemmän!
se mikä kaikkialla muualla on ymmärretty ei suomalaisen jääräjuntin päähän mene!
kun olet omasta mielestäsi uudehkoa autoa myymässä, on se muiden mielestä käytetty!
joten siitä maksetaan aina vähemmän kuin uudesta! jos se on vähän ajettu? mitä sitten? se on vain sun asias! käytetty mikä käytetty!
kyllä näitä kotikiukuttelioita tältä palstalta löytyy! en myy kun häviän? kaikki häviää!
mutta onko tämä joku varakkuuden ilmaisu kun en myy?
typerykset!autosi arvo laskee ensikäyttösekunnista hamaan romutukseen asti kokoajan.eihän se ole muiden vika jos autosi ei mene pyyntihinnallasi kaupaksi!
kauppias siihen on vähiten syyllinen!
pyydä sellaista hintaa mikä myy!
niinhän sinäkin käyt tarjoamassa muiden pyynneistä 1/2 hintaa? kuitenkaat et mitään osta! narisiat ootte onnettomia surkimuksia,yhtä kaikki!

Äänestä

Taitaapa Ennevaara purkaa omaa pettymystään maahantuomiensa merkkien menestyksestä. Hyundain ja Suzukin myynnin kasvu 4 kk aikana on ollut vain 4.1%, kun autokaupan kokonaiskasvu samaan aikaan on 17.4%. Isuzua ei näy tilastoissa yhtään kappaletta.

Eipä tarvitse ihmetellä, miksi Ennevaara puhuu näin!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettymysten äiti kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/liikenne/2008/05/09/autokaupasta-tulee-pettymys/200812870/139
autokauppa ei pääse tänä vuonna tavoitteisiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu