Kuvalaudan massapostitus

Tuossa alla on yhdeksän niitä. Mediakin jo tästä samaisesta kirjoitteli. Olen tehnyt poistopyynnnön. Tehkää te muutkin. Nää kahjut eivät usko ennenkuin heidän massapostitukset jatkuvasti poistetaan sitä mukaa, kun niitä ilmestyy!
9484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

samat massat kaikille muillekin Uskonnot ja uskomukset palstoille. Kävin just kattomassa.

Äänestä
  • Niin tästä samasta massapostittajasta on jo tehty rikosilmoitus, joten ei kannata arkailla. Poistopyynnön voi tehdä hyvällä omallatunnolla.

    Äänestä

  • ????????

    Äänestä

  • Joka palstalle mitä nyt nopeaan tuossa kattelin. Joku botti. Joka on vetänyt jotakin muutakin varmaan.

    Äänestä

Jää vähän mietyttämään teon motiivi. Kertokaa spekulaationne.

Äänestä
  • Tuo kuvalauta on täynnä kaikenlaista täysin sairasta materiaalia. Tuo spammerilla on itsellään paha olla. Hän haluaa, että mahdollisimman moni näkee sairaita kuvia, jotta he ymmärtävät kuinka paha ja kieroutunut paikka tämä maailma on.

    Äänestä

Tää alkaa jo mennä liian pitkälle. Ylläpidon kannattais tehdä rikosilmoitus.


Wikipedia
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Tietoliikenteen häirintä on rikos, joka tarkoittaa tele- tai radioviestinnän häirintää tai estämistä. Esimerkiksi häiriköivien viestien lähettäminen Internetiin on tietoliikenteen häirintää. Rikoksesta on lievä ja törkeä tekomuoto. Tietoliikenteen häirinnästä voi Suomessa saada sakot tai enintään kahden vuoden vankeusrangaistuksen.

5 § Tietoliikenteen häirintä. Joka puuttumalla postiliikenteessä taikka tele- tai radioviestinnässä käytettävän laitteen toimintaan, lähettämällä ilkivaltaisessa tarkoituksessa radiolaitteella tai televerkossa häiritseviä viestejä tai muulla vastaavalla tavalla oikeudettomasti estää tai häiritsee postiliikennettä taikka tele- tai radioviestintää, on tuomittava tietoliikenteen häirinnästä sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.

6 § Törkeä tietoliikenteen häirintä. Jos tietoliikenteen häirinnässä

1. rikoksentekijä käyttää rikoksen tekemisessä hyväksi asemaansa teletoimintalaissa tarkoitetun yleistä teletoimintaa, kaapelilähetystoiminnasta annetun lain (307/87) mukaista kaapelilähetystoimintaa tai yleisradiotoimintaa harjoittavan laitoksen palveluksessa tai muuta erityistä luottamusasemaansa taikka
2. rikoksella estetään tai häiritään hätäkutsujen radioviestintää tai muuta sellaista tele- tai radioviestintää, jota harjoitetaan ihmishengen turvaamiseksi,

ja tietoliikenteen häirintä on myös kokonaisuutena arvostellen törkeä, rikoksentekijä on tuomittava törkeästä tietoliikenteen häirinnästä vankeuteen vähintään neljäksi kuukaudeksi ja enintään neljäksi vuodeksi.

7 § Lievä tietoliikenteen häirintä. Jos tietoliikenteen häirintä, huomioon ottaen aiheutetun häiriön laatu tai määrä taikka muut rikokseen liittyvät seikat, on kokonaisuutena arvostellen vähäinen, rikoksentekijä on tuomittava lievästä tietoliikenteen häirinnästä sakkoon.

Äänestä
  • kaiketi jo tehty rikosilmoitus. Juttuhan oli jo viikko-pari sitten ihan uutisissakin asti. Joku/jokin spammaa viikonloppuisin palstat tukkoon. Kysehän on tietoliikenteen häirinnästä ja se todennäköisesti tulee olemaan myös aikanaan käräjillä syytteenäkin.

    Äänestä

En ole tällä palstalla havainnut sellaista nikkiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois ja heti kirjoitti:

Tuossa alla on yhdeksän niitä. Mediakin jo tästä samaisesta kirjoitteli. Olen tehnyt poistopyynnnön. Tehkää te muutkin. Nää kahjut eivät usko ennenkuin heidän massapostitukset jatkuvasti poistetaan sitä mukaa, kun niitä ilmestyy!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu