Kuinka kauan kestää puudutuksen lähteminen kielestä? Nyt kolmas päivä viisauden hampaiden poistosta (ylä-ja ala) ja edelleen puolet kielestä täysin puuduksissa ja tunnoton. Poskesta/leuasta puudutus on jo hävnnyt. Viime kerralla puudutus hävisi muutaman tunnin kuluttua operaatiosta. Onko kokemuksia, tietoa?
Puudutus
LLL
2284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuo ei mielestäni johdu enää puudutuksesta. Puudutusainehan häviää elimistöstä nopeammin. Oliko alaviisurin poisto mielestäsi helppo vai jouduttiinko siinä tekemään enemmänkin hommia. Oletko ottanut yhteyttä hoitaneeseen hammaslääkäriin ? Hän voisi tietää miten tuo poisto meni ja mitä tuo puutuminen johtuu.
Poraaman jouduttiin, kuten viime kerrallakin..aikaa ei mneeyt kuin puolisen tuntia jos sitäkään..nyt alkaa mietityttää, että onko sohaistu johonkin hermoon..