Mulla käytössä l200 -88. ajettu pian 450tkm ja on sitten ollut huoleton menijä! kuinkas muiden autojen kanssa? mitkä paikat laukeaa useimmiten??
Mitsubishi l200
7
9927
Vastaukset
- ad hoc
Mulla oli saman ikäinen ja yhtä paljon ajettu Nissan. Korihan oli se, mikä siitä pahiten "laukesi".
Mitään isompaa ei minun aikana mennyt, jotain pientä koko ajan. Sähköjohtojen liitokset, ilmaa polttoainesysteemiin, niveliä jne. Edellinen omistaja oli korjannut vaihdelaatikkoa ja kuulemma napalukkokin oli vaihdettu. ja vähän uudempi
kansihan se hajos... mutta tuo taitaa olla se heikoin koskaan rakennettu diisseli
Toisaalta ollu jonkun kiinteistöhuoltofirman auto, joten on tuo tainnu saada kenkääkin ihan huolella- hilux-ukko
vm88 di-hilu jossa kohta 400tkm ja ei mitää vikoja.vahva vääntäjä.ainoastaan peltitöitä hieman.
- L200-4x4
Mä ostin tossa kans just L200-4x4-89 bensakoneisen "mökkiautoksi. Ajettu 280tonttua. Etupäässä ilmeisesti yläpallonivelet väljät kun ympyrää ajettaessa paukahtelee, riippumatta onko neliveto päällä vai ei. Rasvanipat on niin ruosteessa että eivät oo nähny rasvaa varmaan viimeisen vuosikymmenen aikana. Kori vaikuttais aika hyvältä, on uutena ruostesuojattu eikä vielä oo löytyny mätää, pientä pintakukkaa lukuunottamatta. Vihteisto vinkuu 1-3 vaihteilla, on kuulemma aika tyypillistä, ja näyttäs että kaikista romiksella olevista L200:sta on ostettu ensimmäisenä vaihdelaatikko.
Onko muilla "oikeasti" tietoa mikä l200:sta pamahtaa ekaks? Mistä paikkaa kopasta/rungosta kannattas ettiä ruostereikiä, ennen katsastusta?- -91 ja nyt -97
Vanhemmassa mallissa nyt perus kuluvien osien vaihtoa oli aina mutta yks mikä kannattaa tarkastaa ensin on tankin etupään kannatin. Meni kerran yhden lapin reissun jälkeisenä päivänä poikki ja tankki roikkui vain taka kannattimen varassa.
Kaverilla kävi -89 mitsun kanssa samoin samana syksynä.
Et sellaista. Nykyinen pelaa hyvin ja vie vaan dieseliä. Jonka meinaan ottaa henkilöauton pienemmällä kulutuksella kohta takas. Sääli kun ei raaskisi hyvästä avolavasta luopua mutta pakko se kai on. - L200-ukkeli
-91 ja nyt -97 kirjoitti:
Vanhemmassa mallissa nyt perus kuluvien osien vaihtoa oli aina mutta yks mikä kannattaa tarkastaa ensin on tankin etupään kannatin. Meni kerran yhden lapin reissun jälkeisenä päivänä poikki ja tankki roikkui vain taka kannattimen varassa.
Kaverilla kävi -89 mitsun kanssa samoin samana syksynä.
Et sellaista. Nykyinen pelaa hyvin ja vie vaan dieseliä. Jonka meinaan ottaa henkilöauton pienemmällä kulutuksella kohta takas. Sääli kun ei raaskisi hyvästä avolavasta luopua mutta pakko se kai on.Muistatko, tai tietääkö joku,,, mitä alunperin on L200:en rekisteriotteessa ollut perävaunupainoina tuossa 80-90luvun vaihteessa?
Lueskelin tuolta jonkun hilux kyssästä että jos aikoinaan olis ollu otteessa suuremmat vetopainot kun nyt nää uudet aken tietokannan vetopainot, vois ne vanhat suuremmat painot käydä hakee konttorilta otteeseen takas.
- parappa
Terve!
Jaa että se narskuva paukutus kuuluu väljien yläpallonivelten takia?
Pitää varmaan sitten vaihtaa joskus ne nivelet. Jossain vaan sanottiin että se ääni kuuluis sen takia kun siellä on muovirajoittimet, ja jos ne on otettu pois niin ääni kuuluu sen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2072814Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 66968
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies119962Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k505852Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22758