Miten Muslimit suhtautuvat Muhammedin pedofiili taipumuksiin - vai saako ko. asiaa edes tiedustella tulematta tapetuksi - tuskin kaikki Muslimit ovat tappajia, ja joku ehkä kykenee jonkinlaiseen ajatteluunkin.
Vaiettu veto
Arska
9397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
islam ovat kauneinpia uskontoja.
>>Uskontoina
budhalaisuus ja 13.5.2008 klo 15.45
islam ovat kauneinpia uskontoja.
unohdatko tahallasi sen, mitä kristityt tekevät Irakissa? Näihin asioihin voit tutustua sanomalehdissä.
>>unohdatko tahallasi sen, mitä kristityt tekevät Irakissa? Näihin asioihin voit tutustua sanomalehdissä.
verran selvillä tilanteesta. Mutta, muistatko kun tämä sota alkoi? Bush:han kertoi nimenomaan keskustelleensa Jumalan kanssa asiasta, ja saanneensa luvan! Ja Bush:han on USA:n tunnetuin kristitty! Kaikki valtiolliset kokoukset aloitetaan rukoilulla. Onko asia niin, että tässäkin toisella on väärä Jumala? Kristinuskossa on kohta jokaisella ikioma Jumala.
>>verran selvillä tilanteesta. Mutta, muistatko kun tämä sota alkoi? Bush:han kertoi nimenomaan keskustelleensa Jumalan kanssa asiasta, ja saanneensa luvan! Ja Bush:han on USA:n tunnetuin kristitty! Kaikki valtiolliset kokoukset aloitetaan rukoilulla. Onko asia niin, että tässäkin toisella on väärä Jumala? Kristinuskossa on kohta jokaisella ikioma Jumala.
Joka ikinen uskonto on turha. Jaksan uskoa siihen tosiasiaan, että maailma olisi kovin rauhallinen paikka, jos kukaan ei uskoisi mihinkään mielikuvituksen tuotteeseen. Tähän kuuluvat niin kristityt, muslimit, hindut jne.
On...
Tuo minulle eteen mies jolla ei ole yhtään seuraavista : Käyttänyt prostituutioita, katsonut pornografiaa, käpelöinyt puolustuskyvyttömia, leikitellyt ajatuksella naida eläintä tai lastaan, raiskannut sotatilanteessa. Länsimaisen kulttuurin tekopyhyys ja tekofeminismi tekee tällaisen myöntämisen epäkorrektin. Jos kerran mies on tällainen (luotu tällaiseksi) ei se tee pelastuksen mahdottomaksi! (Muhammedista en silti sano mitään nurjaa).