Camilla makaa tajuttomana rappukäytävässä. Elina kutsuu itse ambulanssin, kukaan ei huomaa tapahtunutta, koska Elina toimii nopeasti. Camilla joutuu siis sairaalaan. Koska Camillalla ei ole sukulaisia lähettyvillä, kenellekään ei ilmoiteta, eikä Elinakaan mainitse asiasta kenellekään. Daniel ihmettelee Camillan salaperäistä katoamista. Sillä välin Elina viekoittelee Danielin sänkyyn juottamalla tälle itsesekoittamansa vahvan drinkin. Pian Elina huomaa olevansa raskaana. Daniel on lapsen isä. Camilla pääsee sairaalasta ja ilmaantuu taas Pihlajakadulle. Daniel haukkuu Camillan, mutta Camilla selittää Elinan tekoset. Daniel haukkuu Elinan pystyyn! Elina menee murheissaan kotiinsa ja saa muutaman muutaman viikon päästä rajun keskenmenon.
Daniel ja Camilla yrittävät saada lapsen. Elina ei kertonut omasta raskaudestaan Danille. Daniel heromostuu, kun he eivät saa lasta alulle ja lääkärinä huolestuu asiasta ja kiikuttaa Camillan tutkimuksiin ja menee myös itse tutkituttamaan itsensä. Lopulta Camillan salaisuus ja lapsi-inho paljastuu, Camillalla on jouduttu leikkaamaan kohtu pois nuorena erittäin pahan kasvaimen vuoksi. Daniel on järkyttynyt ja Camillan kova kuori sulaa ja hän alkaa ensimmäistä kertaa itkeä.
Juonipaljastus Camillasta!
Sari
1
665
Vastaukset
- Yly
Kirjoitit varmaan omasta päästäsi, mutta voisi kyllä tapahtuakin ko. sarjassa. Jätäppä paperit sisään ja koeta päästä käsikirjoittajaksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636141Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813766Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242801- 232310
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422221Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 301226