Afrikasta löytyy maailman nopeimmat ihmiset Länsi-Afrikasta ja kestävimmät ihmiset Etiopiasta ja Keniasta ja pisimmät Ihmiset Ruandan Watussit eli tutsit ja pienimmät ihmiset eli Zairen pygmi -kääpiöt
Tämä todistaa, että ihminen on alunperin kotoisin Afrikasta,koska fyysinen erilaistuminen on siellä edennyt pisimmälle
Ainoa huippuominaisuus mikä afrikkalaisilta puuttuu on älykkyys
Mutta älykkyys kehittyykin elinympäristön muutoksen seurauksena.Afrikasta 100000 vuotta sitten lähteneistä ihmisistä tuli älykkäämpiä ja sinne jääneet ihmiset pysyivät tyhmempinä
Valkoiset ja aasialaiset ovat paljon mustia älykkäämpiä ihmisiä
Tämä todistaa, että ihminen on alunperin kotoisin Afrikasta,koska fyysinen erilaistuminen on siellä edennyt pisimmälle
Ainoa huippuominaisuus mikä afrikkalaisilta puuttuu on älykkyys
Mutta älykkyys kehittyykin elinympäristön muutoksen seurauksena.Afrikasta 100000 vuotta sitten lähteneistä ihmisistä tuli älykkäämpiä ja sinne jääneet ihmiset pysyivät tyhmempinä
Valkoiset ja aasialaiset ovat paljon mustia älykkäämpiä ihmisiä
Vastaukset 8
Vanhimmat
Noin se on, mutta tuota ei haluta tunnustaa.
Maailman pisimmät ihmiset ovat Monte Negrossa (entistä Jugoslaviaa). Toiseksi pisimmät ovat Hollannissa. Watussit ovat vain eurooppalaista keskikokoa. Heidän pituutensa on vain myytti, koska espanjalaiset "lyhyet" tutkijat löysivät heidät ensimmäisinä.
Tämä tästä kuriositteetina.
Määrittele 'älykäs'
henkilö selviää tilanteista joihin viisas ei joudu. Typerykset taas puolestaan käyvät torvet toittaen sellaisten asioiden kimppuun joita enkelitkin kavahtavat. ;)
Kirjaoppi heillä tuskin on paljoakaan vaikean tilanteensa vuoksi,silloin voimme puhua että afrikkalaiset ovat viisaita.Kuinka he muuten olisivat selviytyneet?Moni Suomalainen siellä asuttuaan olisi jo rääkymässä ensimmäisenä päivänä kun on niin mamia ikävä.Moni suomalainen luulee olevansa viisas,jokainen voi lukea ja muistaa mitä on lukenut mutta ei se ole viisautta.Taitaapi siis olla niin että suomi on typeryksiä täynnä,käytös kun on niin maan mahtavaa aina!Viisaat eivät käyttäytyisi niin.Ja yleensä tuollainen pätemisen tarve kertoo siitä että on epävarma itsestään eli apua!sankokaa nyt please et mä olen viisas,mä en välitä kuin itsestäni ja ryyppään vaan,mutta mä olen valkoinen,mä olen siis parempi kuin tummat!Naurettavaa.Kasvakaa aikuisiksi.jos te olisitte aliravittuja ja kärpäset tukkisivat teidän tenavien silmiin yms. niin pitäisitte turpanne tukossa.Helppoahan se on kun valtio maksaa koulun ja ruokaa ja vettä on.Afrikassa moni haluaisi kouluun,muttei pääse.Parempi osaiset suomalaiset jaksavat aina olla haukkumassa heitä.Silti nytkin kuluneena kesänä on pihalla oltu grillaamassa itseään,tummemmaksi.Liekö sillä haetaan kauneutta jota on tummaihoisissa;)
...
kumpi on kauniimpaa?
ihan jauho,eli valkoset karvat ja muuta paskaa vai seksy tumma iho?
hä?hä??
ninpä kyllä me vähemmistöläiset ollaa parhaimpii!!!!ja mite afrikka ois voinu menestyy niinku eurooppa ku niiltähän pöllittii maa ja kansa orjuutettii????
voi teitä jauhopaskoja,että pitää pilkata vähemmistöläisii, eiks elämä oo tylsää jos vihaa mustii ja muit etnist porukkaa?
me ollaa paljo karismaattisempii ja hauskempii ja kiinnostavempi ku te ikinä!!!kattokaa vaik CHRIS ROCKii!!!JAUHO!!!
tiiäks mix britney spears menestyy?ku se on valkone!nii just ootte nii rasistei ettekä uskalla kokeilla muuta ku valkost ni koht joudutte nussii mutsejanne...
ainii,mix eminem oli masentuneen näköne MTVn videoawardseissa?ku se tietää et se on valkone paska eikä tuu ikinä muuttuu!!!se on vaa pas ane khanis finokkio lupni nii ku te muutki jauhot!!!IMEKÄÄ HITLERii!!!!
vihaamme teitä rasisteja yhtäpaljon ku te meit...
ai nii JAMBO toi sun juttus et mix mustat haluu valkost vois johtuu siit et ei oo enne saanu semmost(niitenhän pitäis kiittää onnee) mut sit ku ne on saannu ne on huomannu et ei ne ookkaa ni kivoi ihmisii,joten ne korkkaa ne ja jättää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIIN MISTÄPÄIN AFRIKKAA ITSE TULET????olet kuitenkin oppinut kirjoittamaankin.MAHTAVAA!!!KEHITYSTÄ,KEHITYSTÄ,TOIVOA ON VIELÄ SINULLAKIN.