kivoja kesäharrasteita

muitakin kuin uiminen
kerro
1125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Uimisen lisäksi kivoja kesäharrasteita:
-mato-onkiminen, virvelöinti
-soutelu (vuokraa vaikka vene, mikäli et omista),
veneen pesu
-sulkapalloilu
-pyöräily
-mattopyykkäys laiturilla (pese vaikka
sukulaisten matot pientä rahaa vastaan)
-kukkien keruu
-vihannesten ja yrttien kasvatus, nurmikon leikkuu
-ripusta riippukeinu puitten väliin ja köllöttele
-öinen kasiasten keruu taskulampulla nurmikolta
(jos et itse käytä kassuja onkiessasi, niin koita
myydä niitä muille kalamiehille)
-tee saunavihtoja (ja vaikka myy niitä jos et
itse käytä)
-keräile tyhjiä pulloja ja vie kauppaan
-tee eväät ja lähde eväsretkelle
-kiertele ulkoilmamuseoissa
-jne

Äänestä

Kommentoi aloitusta


otto kirjoitti:

muitakin kuin uiminen
kerro

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu