Lintu vai kala

Onkohan tämä lintu vai kala.

http://www.iltalehti.fi/nettitv/?27983342

Videonpätkää katsoessa voi miettiä, miten mahdotonta lintujen kehittyminen dinosauruksista on ollut...
7347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä se taksonomian mukaan luokitellaan kalaksi.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta.

    Kerrohan vielä, mistä perusperusryhmästä tuo on rappeutumislajiutunut?

    Entäpä varsinaiset linnut? Eihän niiden perusryhmä olisi mitenkään voinut mikrorappeutumislajiutua dinosaurusten perusperusryhmästä? Eihän?

    Äänestä

  • Mistä lähtien *kreationistit* ovat hyväksyneen taksonomian lajien välisten fenotyyppien kuvaajana? Tarkoittaako tämä nyt sitä, että olette hylkäämässa kreationismin ja omaksumassa evoluutioteorian?

    Vai kiemurteletko, kuten tavallista?

    Äänestä

  • Eli sinustakin sellainen taksonominen luokka kuin "linnut" on aika selvärajainen? Lentokalasta on helppo sanoa onko lintu vai kala. Vaikka raamatullisesti kyseessä on kai "siivekäs"?

    Itse asiassa mistä tahansa ennestään tuntemattomastakin eläinlajista on helppo sanoa onko se lintu vai ei. Kreationistien mukaan linnut eivät kuitenkaan ole peräisin samasta "baramiinista" tai "kind-lajita". Miksi kaikilla linnuilla on lukemattomia yhteisiä piirteitä, että ero lintujen ja ei-lintujen välillä on helppo tehdä? Jo yksin keuhkojen rakenne erottaa ne kaikista muista.

    Onko muuta selitystä kuin patenttivastaus "tutkimattomia ovat Herran tiet"?

    Äänestä

Kiitos Juutas! Sain välittömästi valaistuksellisen varmistuksen Jumalan sanaan, kun katsoin tämän videon. Fossiiliaineistot eivät merkitse enää mitään. Tämä video muutti elämäni! Lintu vai kala? Voi että mikä kysymys, voi että! Kiitos vielä! Menenpä tästä heti rukoilemaan, että Jumala keksisi laittaa ihmiset tekemään lisää tällaisia evoluutioteorian tuhoavia videoita! Liity seuraani ja vahvista viestiäni klo 18:21!

Äänestä
  • Ole hyvä vaan. Olen ennenkin huomannut, että monet eivät jostain syystä ymmärrä ironiaa ollenkaan.

    Äänestä

"Onkohan tämä lintu vai kala. "
=se on kala!


"Videonpätkää katsoessa voi miettiä, miten mahdotonta lintujen kehittyminen dinosauruksista on ollut..."

-totta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juutas. kirjoitti:

Onkohan tämä lintu vai kala.

http://www.iltalehti.fi/nettitv/?27983342

Videonpätkää katsoessa voi miettiä, miten mahdotonta lintujen kehittyminen dinosauruksista on ollut...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu