Pillerinpyörittäjille

"Mitä feromonit sitten naisille viestivät? Tutkimuksissa on selvinnyt, että naisia, jotka eivät käytä e-pillereitä, viehättää eniten niiden miesten haju, joiden MHC-antigeeni (Major Histocompatibility Complex) eroaa mahdollisimman paljon naisen omasta MHC-antigeenistä. Tämä on loogista, koska erilaiset immuunipuolustusjärjestelmän geenit maksimoivat tulevien jälkeläisten suojan tauteja vastaan, sekä minimoivat mutaatioiden syntymisen. Tutkimusten mukaan sellaisilla pareilla, joiden immuunipuolustusjärjestelmän kudostunnistusmolekyylien geenit ovat pitkälti samankaltaisia, tapahtuu tavallista useammin keskenmenoja.

E-pillereitä käyttävien naisten hormonitoiminta muuttuu siten, että heitä kiinnostavatkin miehet, joiden MHC-antigeeni on mahdollisimman lähellä heidän omaansa. E-pilleriä käyttävän naisen valitsema kumppani ei siis välttämättä ole geneettisesti paras mahdollinen vaihtoehto, sillä tiedetään, että jälkeläisen hankkiminen henkilön kanssa, jolla on samanlaiset geenit, lisää jälkeläisen tautiriskejä ja mahdollisia geneettisiä häiriöitä."

Eli taas yksi hyvä syy syödä hormonilääkkeitä... Alkaa kiinnostumaan suklulaisista...

2

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanelma27

      olisi kieltämässä joidenkin e-pillereiden myynnin ja valmistamisen ja hyvä niin,e-pillerit ovat uhka ihmiskunnalle.

    • voi haloo

      tapasin mieheni ennen kuin aloitin pillerit! Normaalisti kaikki järkevät naiset (joiden kannattaa ylipäänsä lapsia edes tehdä) eivät käytä pillereitä kuin vakituisessa suhteessa, jotenka tällöin se ukko on löytynyt ennen niiden pilsujen aloittamista! ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      52
      2979
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1712
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      106
      1032
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      92
      987
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      60
      883
    6. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      796
    7. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      780
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      771
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      752
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      695
    Aihe