Oletteko panneet merkille viisuissa tapahtuvaa yhtälöä Lordin ja Teräsbetonin, sekä näiden järjestävien maiden suhteen. Teräsbetonin bändiltä kysyttiin Belgradissa että oletteko Lordi ilman maskeja? Lisäksi Lordin sanoitus oli syväluotaava kristillinen viini, aivan ylösottoa myöden, jossa tosiuskovat pelastetaan. Teräsbetoni lauloi ratsastavista miehistä, jolloin lampaita ei enää voi laiduntaa. Sana laiduntaminen tarkoittaa vapaana pitämistä ja lammashan on Kristuksen oma, eli jälleen ylösottoa viittaava lause. Lodri oli maskissa ja nyt maskia ei ole, viittaa selvästi pedon ilmestymiseen. Hoosea 13:13 kertoo älyttömän lapsen syntymisestä, joka ei synny edes kohdusta. Belgrad on juuri itsenäistyneen Kosovon vieressä ja Kosovo muistuttaa erehdyttävästi kohtua kaikkineen kohdunkauloineen ja emättimen suineen. Anteeksi jos joku teistä järkyttyi tästä kuvauksestani. Kreikka johti Euroviisuja pitkään ja Ateenassa Lordi nimenomaan voitti siellä. Olympialaiset pidettiin viimeksi juuri Ateenassa ja en usko että seuraavia Olympialaisia tullaan edes pitämään, joten ne päättyvät siis takaisin Ateenaan. Maailman synnillinen kiertokulku on päättymässä ja paluu Paratiisiin on tapahtumassa. Paavali puhui aina että ensin juutalaisille ja sitten kreikkalaisille. Katsotaanpa sitten lippuja, koska maailmassa on sinivalkoisia lippuja kolme, Kreikka, Suomi ja Israel.. Kuvailen sitä vaikka näin, Kreikka on alku, Suomi FIN on loppu ja Israel on Jumalan kansa. Lordi voitti sinivalkoisin värein ja Teräsbetoni sai Kreikkalaista käänteisyyttä, joka lopulta otti Venäjältä selkäänsä, eikä siis lampaita enää voi laiduntaa. Lordilla oli maski, Teräsbetonilla ei. Lordi lauloi englanniksi ja Teräsbetoni suomeksi. Tämä mielestäni viittaa juurikin pedon ilmentymiseen, kasvonsa paljastamiseen ja ihmettelenpä, mikäli se ensimmäinen peto ei pian ilmesty. Toisaalta se myös tarkoittaa seurakunnan poispääsyä, eli pikaista ylösottotapahtumaa.
www.pelastussanoma.fi
www.pelastussanoma.fi
Vastaukset 18
Vanhimmat
ekaks, ota ne...lääkkeet ja tokaks, mene nukkumaan.
Niin, ehkäpä tempaus tulee jo seuraavien Euroviisujen aikana! Euroviisuthan ovat ilman muuta nykyajan tärkein profetioiden lähde.
suomen kohdalla pedon ilmestymiset on järkyttävää.
se että suomi siirtyi pedon aikaan eu myötä ja lordin voiton myötä. on tuonut kauhistusta Herralle
Jeesukselle.Hän rakastaa tätä kansaa suuresti. Mutta hän vihaa tätä kaikkea syntiä jossa suomikin kurkkua myöten jo elää.toki on muutamia niitä jotka turvaavat täydestä sydämmestä Häneen.Tiedän me olemme nyt jatkoajalla esirukoilijoiden uskollisuudesta
mutta kuinka kauan se toinen juttu ?..pahoin pelkään että kuritus tulee hyvin pian..!
Pyydän anteeksi jos kirjoitan näin kovia asioita
mutta tämän kaiken olen saanut tässä kun olen kirjoittanut sinulle.(koettele kaikki tämä)
Muutes kävin tuol sivuillasi hyvät sivut .!
Herra puhuu sinulle salattua ole Siunattu Mestarin nimessä sekä maahanvuotaneessa kallissa veressä
JEESUKSEN (JESHUAN) MESSIAAN NIMESSÄ SIUNAUSTA.
...sinä olet saanut päähäsi pienenä?
Kiitos rohkaisevasta viestistäsi. Tässä maailmassa jossa me elämme, näemme tuon saman yhtälön toistuvan ja siksi nöyrinkin Herramme Jeesuksen Kristuksen palvelija käsketään ottamaan lääkkeitä tai menemään Jumalan eteen nöyrtymään. Minun Jumalani, Abrahamin ja Iisakin Jumala tietää ja tuntee sinun kuin minunkin sydämen ja hän palkitsee kärsivällisyytemme mutta myös pistää pilkkaajamme koville. Tämä kaikki on totuutta ja se lukee jopa vääristelemättömänä Raamtussa, kuinka koko maailma kääntyy juuri sinua ja minua vastaan. Pian tulee aika, jolloin nuo viisi neitsyttä ihmettelevät mikä meni vikaan. Rakkauden ja ilon puute vaihtui pilkkaamiseen aina kun joku puhuu oikeasti Herrastamme Jeesuksesta Kristuksesta ja hänen suuresta Armostaa, Rakkaudestaan ja Kirkkaudestaan ja varsinkin se joka Häntä todella odottaa tulevaksi.
OLE SINÄ MYÖS SIUNATTU, RAKAS YSTÄVÄ! KULJEMME KOTIIN!
Rupea muslimiksi, heille neitsyitä on luvassa vähän enemmän.
lohdutuksen sana sinulle veljeni: Luukas 6:20-28
20. Ja hän nosti silmänsä opetuslastensa puoleen ja sanoi: "Autuaita olette te, köyhät, sillä teidän on Jumalan valtakunta.
21. Autuaita te, jotka nyt isoatte, sillä teidät ravitaan! Autuaita te, jotka nyt itkette, sillä te saatte nauraa!
22. Autuaita olette te, kun ihmiset vihaavat teitä ja erottavat teidät yhteydestään ja herjaavat teitä ja pyyhkivät pois teidän nimenne ikäänkuin jonkin pahan - Ihmisen Pojan tähden.
23. Iloitkaa sinä päivänä, riemuun ratketkaa; sillä katso, teidän palkkanne on suuri taivaassa; sillä näin tekivät heidän isänsä profeetoille.
24. Mutta voi teitä, te rikkaat, sillä te olette jo saaneet lohdutuksenne!
25. Voi teitä, jotka nyt olette kylläiset, sillä teidän on oleva nälkä! Voi teitä, jotka nyt nauratte, sillä te saatte murehtia ja itkeä!
26. Voi teitä, kun kaikki ihmiset puhuvat teistä hyvää! Sillä niin tekivät heidän isänsä väärille profeetoille.
27. Mutta teille, jotka kuulette, minä sanon: rakastakaa vihollisianne, tehkää hyvää niille, jotka teitä vihaavat,
28. siunatkaa niitä, jotka teitä kiroavat, rukoilkaa niiden edestä, jotka teitä parjaavat.
Hoosea 13
13 Hänelle tulee synnyttäjän tuskat. Hän on älytön lapsi, sillä hän ei aikanansa tule esiin kohdusta.
Minusta tämä raamatunkohta kertoo tämänpäivän kristityistä. Matkalle jääneistä jotka eivät ole voineet omien halujensa/himojensa tähden jatkaa matkaa. Tuo kun lapsi ei tule edes ulos kuvaa hengellistä tilaa. Hengellisestikkin kun kasvaa.
Aluksi on maitoa ja siittä se kovenee, jumala kasvattaa ja opettaa hänen läheiseen tuntemiseen jos emme elä himojemme orjina ja hylkää jumalaa.
Näkysi on selkeä! Olen täysin samaa mieltä. Miten voin liittyä kulttiisi?
Nimeäsi en tiedä mutta ei tarvikkaan koska jumala sinut tuntee. Lisään sinut iltarukouksiini jos vain haluat.
Kävin sinun kotisivuillasi ja huomasin että nyt on uskonvaelluksessa on menty aika pahasti vinoon.
Asia sinänsä on oikeaa mutta ajat, järjestykset sun muut on vähän sekasin.
Voin vain herran palvelijana sanoa sinulle että mene jumalan eteen ja nöyrry, vie kaikki asiat koko sydämmestäsi. Tämä ei välttämättä yhessä illassa onnistu mutta aina uudelleen. niin kauan kuin jumala tulee asumaan sisällesi ja näet jumalan suuruudeen ja ihmisen heikkouden.
Itse en tee mitään ennenkuin olen varma että jumalan kasvot ovat siinä minun kanssani. Jumala voi siunata mahtavia juttuja mutta monesti jumala jää sivuun niin parempi valita se että kulkee jumalan kanssa kuin maailman hienouksien perässä.
mukaan myös käydessäsi paskalla? Kumpi pyyhkii?
Olet joko patologinen valehtelija tai sitten pahemmin sekaisin kuin kukaan koskaan missään!
asian? Tuossahan on varsin hyvää argumentaatiota kansojen kohtaloista tuotu esille. Miten voit sanoa etteikö se olisi niin? Aika sen näyttää(huom, en ole OP vaan samaa mieltä hänen kanssaan).
Ajatelkaa saakelin hihhulit ennenkuin mihinkään ryntäätte. Minun puolestani saatte maailmanloppua odotellessa vetää itsenne vaikka jojoon, kun ei teistä ole kuitenkaan mihinkään hyödylliseen.
Siinähän mietitte maailmanloppua ja sitä ketkä pelastuu ja tuhlaatte aikanne rukoilessanne olematonta jumalaanne.
Mistä te tiedätte että kuoleman jälkeen tapahtuu mitään?
Poljette tavallisten ihmisten tekemisiä synniksi sun muuksi ja te itsehän olette niitä jotka pelastuvat.
Samalla kusette muita ihmisiä silmään olemalla muiden yläpuolella ja sitä parempaa porukkaa, joka pääse pälkähästä aina.
Voisitte sen yhden ainoan elämänne elää kunnolla ja tehdä jotain hyödyllistä.
Te vaan kaivatte maata ihmisten jalkojen alta perustamalla seurakuntia ja lahkoja ja ties mitä.
Samalla viette järjen niiltä vähempilahjaisilta, jotka menevät helppoon.
Voin haistattaa paskat kaikille uskonnoille ja niiden typerille aatteille.
Mitään muuta kun tuhoa ja sotia eivät ole uskonnot saanet aikaan.
Voin nyt tiivistää tämän pähkinänuoreen että hipitkin ymmärtää.
Heittäkää ne raamatut nurkkaan ja hakatkaa päätänne tiiliseinään niin pitkään, että siellä alkaa liikkumaan muutakin kusen lisäksi.
Sitten kun on ne psyykkiset asiat kunnossa, ja tajuatte miten urpoja olette, voitte tehdä jotain hyödyllistä, kuten mennä oikeisiin töihin.
"Voisitte sen yhden ainoan elämänne elää kunnolla ja tehdä jotain hyödyllistä. "
Niinhän me elämmekin, kun kerromme muille, miten saa iankaikkisen elämän. Ja sekö ei ole hyödyllistä?
Miten voit väittää ettei Jumalaa ole? Miten voit osoittaa että joku profetia on joskus mennyt pieleen? Arkkipiispa Gustafsson v. profetoi kolmesta iskusta suomelle, joista viimeinen tulisi oleva kahvaan saakka. Kaksi näistä ovat epäilemättä kaksi ensimmäistä maailmansotaa(huom tapahtui ennen maailmansotia). Miksi hän ei siis olisi oikeassa? Jos kaksi on käynyt toteen varmasti käy kolmaskin, ja käsittääkseni ilmapiiri ennen noita oli jo pitkään ollut sellainen ettei kukaan olisi osannut odottaa niitä.
"Mitään muuta kun tuhoa ja sotia eivät ole uskonnot saanet aikaan. "
On kyllä totta että esimerkiksi muslimit ja katolilaisuus ovat aiheuttaneet paljon pahaa. On tärkeää erottaa katolilaisuus kristinuskosta, joka ei ole valhetta. Katolilaiset ovat vainonneet eläviä uskovia aina 200-luvulta alkaen, kun Pohjois-Afrikassa niiden raamattuja poltettiin ym. systemaattisesti tuhottiin. Siitä myös esim. ilmestyskirja 17:6 sanoo: "Minä näin, että nainen oli juopunut pyhien verestä ja Jeesuksen todistajien verestä, ja hämmästyin suuresti hänet nähdessäni." Voidaan hyvällä syyllä sanoa, että katolilaisuus on jumalaton portto joka ei ole yhteydessä Jumalaan. Katolinen kirkko on luonut mm. islamin, natsi-saksan ja kommunismin. Siksi kannattaa olla varovainen siitä mitä sanoo kristillisyydestä - kaikki ei ole sitä miltä se näyttää. Elävät kristityt eivät milloinkaan tee pahaa toisille.
...ja antakoon Jeesus Kristus sinulle anteeksi, koska et todellakaan tiedä mistä puhut. Päivä tulee eteesi, jolloin ihmettelet tietysti mitä nyt tapahtuu, jolloin sinulle jää vain kaksi vaihtoehtoa, uskoa jo, tai ei edelleenkään uskoa. Toinen tie vie ikuiseen elämään ja Rakkauteen, toisella tiellä sinä jo oletkin ja sen tien taidat jo tuntea. Siinähän on nuo tutut pilkan, vihan ja armottomuuden sävelet. Toivon silti sinulle sokealle ihmisparalle näköä.
Olet ymmärtänyt synnin meissä väärin. Näköjään luulet että olemme omasta mielestämme parempia ihmisiä kuin esimerkiksi sinä. Emme ole, vaan sepä siinä onkin, koska me tunnemme olevamme paljon sinuakin syntisempiä ja meidät erottaa sinusta vain se, että tunnemme paikan jonne me voimme syntimme jättää. Sinä taas joudut kantamaan niitä. Me elämme jälleen kuin veitsen terällä kartamme syntiä mutta kun me kuitenkin jälleen erehdymme, ihan kuten sinäkin teet, joten tulee jälleen uusi kaatisreissu. Se kaatis on tuttavallisesti Jesse. Kyllä sä tiät ja siks se kuoli ristillä et meillä olis sellanen kaatis. Näin me elämme, miten sinä?
Mitä niihin töihin tulee, johon loppukaneetissasi viittasit, voin puheittesikin perusteella jo päätellä, että luulenpa maksaneeni veroja ja ollut tuntimääräisesti enemmän palkkatöissä kuin sinä ja koko sinun samankaltaisesti ajatteleva tuttavapiirisi yhteensä. Miksi niin? No koska kukaan muu kuin näsäviisas lapsi ei yritä olla samaan aikaan muka fiksu ja käyttäytyä puheissaan noin lapsellisesti. Olisit ollut edes ryhdikäs kritiikissäsi, mutta tuo tapa arvostella ihmisten vakaumusta, ei ansaitsisi edes kommenttia.
Mutta silti, pelastus on edelleen kaikkien ulottuvilla... sen hyvä ystävä, minä tiedän!
www.pelastussanoma.fi
Hetkonen. Te ette vain kerro. Te tuputatte uskoanne joka vitun reiästä.
Perustakaa toki joku oma valtionne jossa saatte olla keskenänne ja pelastua.
Eipä kauan homma toimisi.
....