http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id91687.html
Aivojen tahdisitin saattaa vielä auttaa ihmisiä monessa eri ongelmassa; masenuksesta epilepsiiaan.
Aivojen tahdistin
13
3515
Vastaukset
- mahdollisuuksia
aivoleikkaukset on jo arkipäivää ja tekniikka kehittyy koko ajan. Hienoa että on tällainenkin jo kokeilutasoll , muita aivoihin asennettavia mittareita onkin jo ollut ja paloja on epileptikoilta leikattu pois päästä (epilepsiapesäkkeitä) jo jonkin aikaa.
Aivot on vain niin herkkä "keskusyksikkö" ruumiissamme että varovainen saa olla ettei aiheudu pysyviä häiriöitä. Kuten uutisestakin näkee miten aivot toimii:
( "Tahdistimen on osuttava tarkalleen haluttuun kohtaan aivoissa. Millimetrinkin heitot voivat aiheuttaa erikoisia sivuoireita, kuten puheen puuroutumista tai kaksoisnäköä. Joskus potilas on heti alkanut itkeä lohduttomasti, kun laite on käynnistetty. Elektrodin siirto oikeaan kohtaan kuitenkin poistaa ongelman" ).- nicotine man
Tulevaisuus on salaisten kansioiden tapaisten nikotiinimiehen ja muiden agenttien ohjaama kun siru laitetaan tahdistamaan ihmisten ajatuksia niin samalla voidaan valvoa ihmisten ajatuksia. Eri ajatukset tapahtuvat aivojen eri osissa ja ei olla kaukana siitä että todellisuudessa aivoja pystytään "salakuuntelemaan" elektronisilla laitteilla. 5-10 päästä tämä on todellisuutta.
- tietämättämme
nicotine man kirjoitti:
Tulevaisuus on salaisten kansioiden tapaisten nikotiinimiehen ja muiden agenttien ohjaama kun siru laitetaan tahdistamaan ihmisten ajatuksia niin samalla voidaan valvoa ihmisten ajatuksia. Eri ajatukset tapahtuvat aivojen eri osissa ja ei olla kaukana siitä että todellisuudessa aivoja pystytään "salakuuntelemaan" elektronisilla laitteilla. 5-10 päästä tämä on todellisuutta.
Meitä voitaisiin huijata.Onkohan Ruotsissa jo aiemminkin kokeiltu sirua potilaille, joilta puuttui kyky päättää omista asioistaan? Hämärästi muistan lukeneeni joskus asiaan liittyvän paljastuksen.
- huolestunut,.,
Miettikääpä vähän aikaa että mitä muita mahdollisuuksia tuo teknoglogia tuo ihmisten kontrollin ja hallitsemisen saralla.. Ja kun se laite on noin pieni niin siihen on todella helppo kätkeä myös muita ominaisuuksia joita valtaväestö ei edes tiedä. -.-
http://www.youtube.com/watch?v=4PpMdTmVMpo- harmittaa125
ennemmin vetäisin kannabista masennukseen (ei todistettua haittaa) kuin käytän jotain vitun laitetta mistä ei tiedä mitään ja varmasti tuo sivuvaikutuksia.
- Mikähinta
Paljonkohan mahtais maksaa tuo. Taitas ola aika tyyris.
- voisin...
olla vapaaehtonen koekaniini :)
- -.- huoh*
voisin... kirjoitti:
olla vapaaehtonen koekaniini :)
http://www.varo666siru.net/alaotasita.html
http://www.illuminati-news.com/micro-implants.htm
- pakollinen.
aikanaan kunhan asennusmenetelmä rutinoituu.
- HAKKARATAS
Niin ...vai mikä ..vitkutin vatkutin liipotin se olikaan?
- intiaani
.
-Masennus-ja mielialalääkkeet (sekä tupakastavieroituslääke Zyban),
salpaavat aivojen normaalin mielihyväjärjestelmän toiminnan,
dopamiinituotannon ja kipulääkkeiden tehon
lähes vuodeksi lääkkeeen käytön lopettamisesta..
-Siksi ihmisiä kuolee kipulääkkeiden yliannoksiin..
-poliittisista syistä lääkärit eivät kerro em. sivuoireista etukäteen potilailleen..
.
-tahdistin on kai niille masennuksesta ja uupumuksesta kärsiville,jotka eivät kiputilojen tai köyhyytensä vuoksi aloita murhamielialoja ja ajatuksen puuroutumista aiheuttavaa masennus- ja mielialalääkitystä..
-SSRI- lääkinnästä kieltäytyviä potilaita,ei aina saada siirrettyä vankeinhoidon asiakkaiksi tai hengiltä säällisessä 4:ssä vuodessa.
(4:ssä vuodessa masennuspotilaat pyritään itsemurhaamaan,tappamaan hoitovirhein tai ajamaan murhamieliala rikoksiin)..On kokemusta Cipramilista. Seroxatista, Remeronista ja ikävä kyllä EFEXORISTA, tosi paska lääke, aiheuttaa maniaa, kaks kertaa saman päivän aikana poliisit haki mut putkaan kun olin käytänyt Efexoria noin 2 viikkoa. !!!
toivottavasti tää paska menee heti myyntikieltoon.
terveisin: Maukka
- hirveää
ja vielä kerran: hirveää!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492288- 262023
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271485Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161414- 1211361
- 181055
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71954Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut107904Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad78876Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333863