http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id91687.html
Aivojen tahdisitin saattaa vielä auttaa ihmisiä monessa eri ongelmassa; masenuksesta epilepsiiaan.
Aivojen tahdistin
13
3526
Vastaukset
- mahdollisuuksia
aivoleikkaukset on jo arkipäivää ja tekniikka kehittyy koko ajan. Hienoa että on tällainenkin jo kokeilutasoll , muita aivoihin asennettavia mittareita onkin jo ollut ja paloja on epileptikoilta leikattu pois päästä (epilepsiapesäkkeitä) jo jonkin aikaa.
Aivot on vain niin herkkä "keskusyksikkö" ruumiissamme että varovainen saa olla ettei aiheudu pysyviä häiriöitä. Kuten uutisestakin näkee miten aivot toimii:
( "Tahdistimen on osuttava tarkalleen haluttuun kohtaan aivoissa. Millimetrinkin heitot voivat aiheuttaa erikoisia sivuoireita, kuten puheen puuroutumista tai kaksoisnäköä. Joskus potilas on heti alkanut itkeä lohduttomasti, kun laite on käynnistetty. Elektrodin siirto oikeaan kohtaan kuitenkin poistaa ongelman" ).- nicotine man
Tulevaisuus on salaisten kansioiden tapaisten nikotiinimiehen ja muiden agenttien ohjaama kun siru laitetaan tahdistamaan ihmisten ajatuksia niin samalla voidaan valvoa ihmisten ajatuksia. Eri ajatukset tapahtuvat aivojen eri osissa ja ei olla kaukana siitä että todellisuudessa aivoja pystytään "salakuuntelemaan" elektronisilla laitteilla. 5-10 päästä tämä on todellisuutta.
- tietämättämme
nicotine man kirjoitti:
Tulevaisuus on salaisten kansioiden tapaisten nikotiinimiehen ja muiden agenttien ohjaama kun siru laitetaan tahdistamaan ihmisten ajatuksia niin samalla voidaan valvoa ihmisten ajatuksia. Eri ajatukset tapahtuvat aivojen eri osissa ja ei olla kaukana siitä että todellisuudessa aivoja pystytään "salakuuntelemaan" elektronisilla laitteilla. 5-10 päästä tämä on todellisuutta.
Meitä voitaisiin huijata.Onkohan Ruotsissa jo aiemminkin kokeiltu sirua potilaille, joilta puuttui kyky päättää omista asioistaan? Hämärästi muistan lukeneeni joskus asiaan liittyvän paljastuksen.
- huolestunut,.,
Miettikääpä vähän aikaa että mitä muita mahdollisuuksia tuo teknoglogia tuo ihmisten kontrollin ja hallitsemisen saralla.. Ja kun se laite on noin pieni niin siihen on todella helppo kätkeä myös muita ominaisuuksia joita valtaväestö ei edes tiedä. -.-
http://www.youtube.com/watch?v=4PpMdTmVMpo- harmittaa125
ennemmin vetäisin kannabista masennukseen (ei todistettua haittaa) kuin käytän jotain vitun laitetta mistä ei tiedä mitään ja varmasti tuo sivuvaikutuksia.
- Mikähinta
Paljonkohan mahtais maksaa tuo. Taitas ola aika tyyris.
- voisin...
olla vapaaehtonen koekaniini :)
- -.- huoh*
voisin... kirjoitti:
olla vapaaehtonen koekaniini :)
http://www.varo666siru.net/alaotasita.html
http://www.illuminati-news.com/micro-implants.htm
- pakollinen.
aikanaan kunhan asennusmenetelmä rutinoituu.
- HAKKARATAS
Niin ...vai mikä ..vitkutin vatkutin liipotin se olikaan?
- intiaani
.
-Masennus-ja mielialalääkkeet (sekä tupakastavieroituslääke Zyban),
salpaavat aivojen normaalin mielihyväjärjestelmän toiminnan,
dopamiinituotannon ja kipulääkkeiden tehon
lähes vuodeksi lääkkeeen käytön lopettamisesta..
-Siksi ihmisiä kuolee kipulääkkeiden yliannoksiin..
-poliittisista syistä lääkärit eivät kerro em. sivuoireista etukäteen potilailleen..
.
-tahdistin on kai niille masennuksesta ja uupumuksesta kärsiville,jotka eivät kiputilojen tai köyhyytensä vuoksi aloita murhamielialoja ja ajatuksen puuroutumista aiheuttavaa masennus- ja mielialalääkitystä..
-SSRI- lääkinnästä kieltäytyviä potilaita,ei aina saada siirrettyä vankeinhoidon asiakkaiksi tai hengiltä säällisessä 4:ssä vuodessa.
(4:ssä vuodessa masennuspotilaat pyritään itsemurhaamaan,tappamaan hoitovirhein tai ajamaan murhamieliala rikoksiin)..On kokemusta Cipramilista. Seroxatista, Remeronista ja ikävä kyllä EFEXORISTA, tosi paska lääke, aiheuttaa maniaa, kaks kertaa saman päivän aikana poliisit haki mut putkaan kun olin käytänyt Efexoria noin 2 viikkoa. !!!
toivottavasti tää paska menee heti myyntikieltoon.
terveisin: Maukka
- hirveää
ja vielä kerran: hirveää!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k16310615Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t887501Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067377Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37346Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t227321Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427269Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1136677Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296506Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa885733Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485515