5kk:n "elinkautinen"

5 kk:n kuluttua olen lyhentänyt lainaani 2000e:la ja
voisin poistua tästä elämästä.
Mutta se 5kk:ta tuntuu elinkautiselta.
1701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

onkohan mitään järkeä maksaa sitä lainaa,elä ennemmin niilläkin rahoilla kunniakkaasti loppuelämäsi (5kk) ja tuhlaile rahasi onnellisuuteen,jos siis kerran olet suunnitteilla itsesi tappaa..=)tiedätkös kun ne velat ei enää päätäsi sen jälkeen paljoa pitäisi vaivata..

no ei sentäs..=)
Maksa kunniakkaasti velkasi ja aikaneen pääset niistä eroon,ja lopeta itsemurhan hautominen,eihän siinä mitään "voita"..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tule jo Lokakuu kirjoitti:

5 kk:n kuluttua olen lyhentänyt lainaani 2000e:la ja
voisin poistua tästä elämästä.
Mutta se 5kk:ta tuntuu elinkautiselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu