TIO-819 ja BG-60 hylättyjä autoja?

Poliisille asiaa?

Suoraman tornitalon parkkialueesta on ilmeisesti hyvää vauhtia tulossa autojen hautausmaa. Iät ajat paikassa jossa ei edes ole minkään sortin parkkiruutua on seissyt auto jonka rekisterinumero on TIO-819. Nyt sen kaveriksi on ilmestynyt toinen auto numeroltaan BG-60. Kumpikaan auto ei ilmeisesti koskaan ole ajossa, koska ne ovat aina samassa paikassa kun lähettyvillä liikkuu.

Tietääkö joku näiden autojen omistajista mitään? Onko ne varastettu? Jos on, niin voi hakea täältä Saton tornitalon kupeesta.

Jos ei, niin siirtäkää ne autonraatonne oikealle parkkipaikalle (maksutonkin löytyy siitä ihan talon länsipuolelta lipputangon takaa!) tai varautukaa siihen että joku kaunis päivä se auton varastointi luvattomalla paikalla alueella tavalla tai toisella loppuu... turha sitten tulla itkemään jälkikäteen...

11

1914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Poliisille asiaa?

        BG-60 siirtyi ystävällisesti parkkipaikalle josta kiitos. TIO-819 -auton osalta lieneekin syytä informoida taloyhtiötä että selvittävät asiaa eli tuolla neuvomallasi tavalla omistajan. (Taloyhtiö jakoi taannoin tiedotteen jossa ilmoitettiin ettei autoja saa pitää kuin parkkipaikoilla, ja tämähän ei näemmä tuon TIO:n omistajalle mennyt/mene parille.)


      • seurata,,,
        Poliisille asiaa? kirjoitti:

        BG-60 siirtyi ystävällisesti parkkipaikalle josta kiitos. TIO-819 -auton osalta lieneekin syytä informoida taloyhtiötä että selvittävät asiaa eli tuolla neuvomallasi tavalla omistajan. (Taloyhtiö jakoi taannoin tiedotteen jossa ilmoitettiin ettei autoja saa pitää kuin parkkipaikoilla, ja tämähän ei näemmä tuon TIO:n omistajalle mennyt/mene parille.)

        sieltähän meiltä varastettu OPEL löytyi talvella. Se biljardikeppi on edelleen kateissa, varkaan tiedoista maksan 500e palkkion.


    • ja jumaliste ja lauta!

      Varokin koskemasta jos se on PARTA-SAARISEN auto! Sillä on kirves ja se tulee ja hakkaa koko kerrostalon tuhannen paskaksi tai sitten se kaataa sen! Kerran Ruutanan shellillä jotkut teinit soitti paskaa teknoa, niin PARTA-SAARISTA VITUTTI ja se KAATOI niiden teinien AUTON! Hah, ne teinit rupesi ITKEMÄÄN ja PARTA-SAARINEN sano että vittu nulikat hiljaa ja ne uskoivat. KUKAAN ei soita TEKNOA PARTA-SAARISEN läheisyydessä eikä koske PARTA-SAARISEN AUTOON!

      Anyway, jos se on joku paska niin kärrää pois. PARTA-SAARINEN ajaa VAIN vitun siisteillä ROKKI-AUTOILLA joissa on KIRVES takakontissa!

    • parempaa...

      tekemistä oo kun kytätä jotain pysäköityjä/varastoituja autoja.

      • tulee kuskata

        romuttamolle, eikä seisottaa toimivien autojen parkkipaikoilla. Pysäköintitila on yleensä kortilla ja itse en hyvällä katso jos parkkitila tukitaan joillain hylätyillä raadoilla.


    • yokohama

      Ja onhan siinä hiekkaparkkiksella ainakin 3 autoa, jotka eivät ole liikkuneet herra ties koska. esim. etukilvetön vihreä escort, sininen kilvetön volvo ja harmaa opel.

      eikö näitäkin voisi roudata jonnekkin muualle??

      se BG-60 on muuten siisti peli ;)

      • Aloittaja

        Kaikki autot jotka ovat sellaisilla paikoilla kuin pitääkin ovat ok. Mutta seisokkiraadoille saisi tosiaan tehdä jotain, estäväthän ne kulussa olevia autoja saamasta itselleen parkkeja. Sitten autoja ripotellaan sinne tänne kuten esim. Metsälauvalantien varteenkin näemmä.

        Samaa mieltä kuin nimim. "tulee kuskata".


    • kuulopuheita kuunnellut

      ...kun jättää auton kuukausi kaupalla lojumaan. sieltä on nyt taidettu viedä bensat TIO-819:stä murtojäljistä päätellen.

    • Höh?

      Jos ei tuo TIO-819 kerta kellekään kelpaa enää niin pitäisiköhän se ilmoittaa poliisille. Tampereella kuulema hylätyt autot poistetaan kaupunkikuvaa pilaamasta kahdessa viikossa, ja tuo auto on täällä seissyt jo talvesta asti. Kukaan ei sillä koskaan aja eikä se ole oikeassa parkkiruudussa.

    • tehty on

      KYLLÄHÄ semmoselle PARTA JEESUS SAARISELLEKIN laki löytyy kirveellä sormet poikki niin ei hakkaa se pelle enää kuin päätänsä seinään,ihme pellejä nykyään maailmalla kun ei "mukamas" voi mitään muttama MIES mukaan niin jo tokenee isompikin ukko!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7405
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3937
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3500
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2713
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2642
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2433
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2369
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2249
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2168
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1942
    Aihe