sille joka pystyy todistamaan että raamattu on Jumalan henkeyttämä tuote.Ja todistamaan että tämä kirjoitukseni ei ole Jumalan henkeyttämä.Että 12 apostolia on ollut olemassa.
Olen päättänyt antaa 100e
muikkumies
3185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
euros pussissas.
Suatatpa suaha ne jos ihte pystyt asias selvittämmää.
(Poistin aloitukseni kolmasti kirjoitusvirheiden vuoksi. Naurattti näet niin, että näköä haittasi...)
Vain yhden vaivaisen satkun olet valmis maksamaan ;)
Huomaan sen, että selvästikin housusi jo tutisevat ja epäilet olevasi väärässä, koska et uskalla enempää luvata!
Jospa kokeilisit ihan käytännössä, että TOIMIIKO Yeshuan antamat lupaukset! Hän heitti kaikille skeptikoille oivan haasteen sanoessaan: Joh.7:16-17
"16. Yeshua vastasi heille ja sanoi: "Minun oppini ei ole minun, vaan hänen, joka on minut lähettänyt.
17. Jos joku TAHTOO TEHDÄ hänen tahtonsa, TULEE hän TUNTEMAAN, onko tämä oppi Jumalasta, vai puhunko minä omiani."
-Anna siis ensin KOKO ELÄMÄSI Yeshualle. Mene sitten uskovien upotuskasteelle. Odottele seuraavaksi Pyhän Hengen lahjaa. Sitten kun Hän tulee sinuun, niin viimeistään tulet tuntemaan, suorastaan TIETÄMÄÄN, että Yeshuan Raamatussa julistama oppi ON JUMALASTA!
-Ja ajattele sitä, että saat pitää sen satkunkin ihan itse... Jos olet Laihialta tai muuten tajuat rahan arvon, niin huomaat silloin senkin, miten arvokkaan lahjan Isä J-la antaa meille uskon kautta Poikaansa Yeshuaan, ihan ilmaiseksi!
Siunausta Yeshuassa!