"Keskustan puoluesihteeri Jarmo Korhonen puolustaa voimakkaasti keskustan puheenjohtajaa, pääministeri Matti Vanhasta. Korhonen ihmettelee Nova kiinteistökehityksen toimitusjohtajan Arto Merisalon väitteitä, joiden mukaan keskustan johto olisi saatu lobatuksi liikemiesten puolelle maankäyttö- ja rakennuslain tulkinnassa".
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Keskustan puoluesihteeri Korhonen puolustelee Vanhasta/1135236816126?ref=rss
Joku aikanaan petti Jeesuksen ja sai siitä 12 kultarahaa ? Kuka opetuslapsista nyt avaa suunsa.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Keskustan puoluesihteeri Korhonen puolustelee Vanhasta/1135236816126?ref=rss
Joku aikanaan petti Jeesuksen ja sai siitä 12 kultarahaa ? Kuka opetuslapsista nyt avaa suunsa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kappas mertsiä. Pyrkii pelastamaan oman nahkansa ja pistää masan ramille.
On jo varmaa, että novassa on jotain perin hämärää mikä menee pikapuolin tutkintaan ja mertsiä kuletellaan raudoissa ees taas.
Ei kepu ole syytön. Lupaukset maankäyttöoikeudesta vaalirahojen turvin eivät ole kovinkaan mitättömiä asioita.
Jos hallitus ei niihin puutu niin eu puuttuu ja silloin on itku valtava.
8. Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestäsi. selitykseen
9. Älä tavoittele lähimmäisesi omaisuutta. selitykseen
10. Älä tavoittele lähimmäisesi puolisoa, työntekijöitä, karjaa äläkä mitään, mikä hänelle kuuluu.
Tämän kun kaikki muistaisivat. Koko rimsu menee näin ja se olisi jokaisen hyvä muistaa !
1. Minä olen Herra, sinun Jumalasi. Sinulla ei saa olla muita jumalia. selitykseen
2. Älä käytä väärin Herran, Jumalasi nimeä. selitykseen
3. Pyhitä lepopäivä. selitykseen
4. Kunnioita isääsi ja äitiäsi. selitykseen
5. Älä tapa. selitykseen
6. Älä tee aviorikosta. selitykseen
7. Älä varasta. selitykseen
8. Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestäsi. selitykseen
9. Älä tavoittele lähimmäisesi omaisuutta. selitykseen
10. Älä tavoittele lähimmäisesi puolisoa, työntekijöitä, karjaa äläkä mitään, mikä hänelle kuuluu.
Lähipäivät osoittavat kaikki ennusteeni todeksi vaikka ennustaa ei raamatun mukaan saakkaan.
Novasta löytyy hämäriä kytköksiä ja keputtajat ovat kusessa kahden ääliön, änkkä masan ja tupee maurin sotkeuduttua kriminaalien kanssa sopimaan isoista maa-alueista vihdissä.... jo ennen vaaleja.
kävi prätkäjengi lahjoittamassa SIKARIN Ilkka Kanervalle. No se ei kuulu tähän soppaan, koska oli Kokoomuslainen.
Samoja paskoja ne ovat kaikki. On vaikea selittää miksi kokoomus on palkansaajan kannalta parhain vaihtoehto ja toisaalta keput ja sdp huonoin vaihtoehto.
Olen sitä yrittänyt selittää aivan suomenkielellä mutta monikaan ei ymmärrä jutun juonta vaan ryhtyy vaahtoamaan oman, "mielipuolueensa" puolesta ja varmaan löisi jos ultttaisi yli netin.
Kaikissa tapauksissa kepun ja sdp yhteinen hallitus tappaa koko suomen, se on niin varmaa kuin mikään olla voi. Laita linkki talteen niin ei tarvitse kysellä myöhemmin jotta kuka sitä ennustikaan.