Huomenna pitäis hypätä bussiin tuolta kampin terminaalista, mutten ole siellä koskaan käynyt ja vaihdan junasta eli aikaa ylimääräiseen palloiluun ei hirveesti ole. Matkahuollon sivulla sanotaan, että bussi lähtee laiturilta 2, mutta tossa kuvassa http://www.ytv.fi/FIN/liikenne/kartat/terminaalit_ja_laiturialueet/helsinki/kamppi.htm
noi laituri numerot alkaa jostain 57:sta??? Mistä se bussi sitten lähtee??? Auttakaa ny joku...
noi laituri numerot alkaa jostain 57:sta??? Mistä se bussi sitten lähtee??? Auttakaa ny joku...
Vastaukset 12
Vanhimmat
lähdössä kaukoliikenteen terminaalista? Mihin olet menossa?
Kaukoliikenne terminaali löytyy Narinkkatorilta katsottaessa kampin oikeasta laidasta, sieltä pääsee suoraan terminaaliin ja laituri 2 on heti rappujen jälkeen oikealla..
Oman oma moka, jos ei ole käynny ennakkoon ottamassa selvää miten homma hoidetaan. Lisäksi Vain dorka laatii LIIAN tiukan aikatulun, jos paikka ei ole ennestään tuttu. Läheppä siis AIJOISSA kotoa!
Rovaniemelt tsiigaa ens vexlaust? Hö, stoge tulee ku tulee, ja dösä lähtee ku lähtee.
Ei kait aloittaja niit aikatauluja oo tehny, oot kyl aika urpo, ai oikee tsiigaa ens???
Tiiätkö paljon se tulee maksamaan? Et tiedä kun et tiedä mistä tulen, mutta juuri siksi kysyn täällä ettei tartte mennä katsomaan.. Kiitos muuten vastaajille nyt selvisi!
aina hyvä suorittaa ensin. Turha esim. mennä ekaa kertaa Thaimaaseen vaan käy ekax tsekkaan paikat ja menee vasta sitten. Jos matka on kovin pian ei tähän oo kyllä aina mahdollisuuksia.
kun neuvovat näin. Jos tulee kysymyksiä jatkossa, voi hyvin kysellä vastaantulevilta paikanpäälläkin- ei tarvitse selvittää nettisivujen avulla. Muualla maassa pidetään meitä turhaan epäystävällisinä.
kaupungin sivuilla, olisi varmasti saanut enemmän epäasiallisia vastauksia. Monessa paikassa ei neuvota edes katujen mukaan, vaan puhutaan paikallisilla nimityksillä.
Tämä aloittaja varmasti kyselee Thaimaa -palstalla lentoaseman portit valmiiksi. Eikä usko, että ASEMILLA ON OPASTEET.
,et on kiire.
Kuule mä oon budjannu ikäni stadis, ja en oo viel nähnyt syytä käydä kampis.
Jos olis joku syy käydä nois naapurikaupungeis, olisin pihalla ku lumiukko, ja mul ei varmaan ois kiire mistään junalt, ku käytän vaan sporaa.
Joten miks ei voi kysellä?
Mä ehtisin, ku ei ois mitään vaihtoo tsiigaa niit opasteit, vaik tappiin, mut tää kaveri ei.
niin kiire takasin äidin luo- tulee junalla ja lähtis kaukoliikenteen bussilla heti takasin. Kannattais varmaan jättää se junaan nouseminen kokonaan niin säästyis ongelmilta.
ku raiteita ois enemmän, ei tarttis ajella sit dösäl, ku vois vexlata stokee.
Sorry, junal ei pääse joka mestaan.