http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1539065
Tummaihoinen presidentti on tulossa ameriikkoihin!Näin tulee tapahtumaan,amerikassa tulee tapahtumaan muutoksia.Turha sodanlietsonta tulee päättymään!
Tummaihoinen presidentti on tulossa ameriikkoihin!Näin tulee tapahtumaan,amerikassa tulee tapahtumaan muutoksia.Turha sodanlietsonta tulee päättymään!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Obamasta ei ikinä tule pressaa vaikka hs niin haluaakin.
Saa nähdä miten suureen vihaan hs nousee tällä kertaa.
Viimeksi hs oli puolisen vuotta täynnä vihaa jenkkejä kohtaan koska he eivät valinneet hs.n ehdokasta.
Mikä on hs.n merkitys usan vaaleissa? Nolla.
demokraattien esivaaleista! Jos Obama nyt voittaa, niin hänestä tulee vain demokraattien presidenttiehdokas. Mikäli Clinton voittaisi, niin hänellä olisi paremmat mahdollisuudet tulla valituksi presidentiksi. Obaman voittaessa kovin moni demokraatti äänestääkin lopullisissa vaaleissa republikaanien ehdokasta!
Mutta Obamaa ei pysäytä enää mikään!Voitto on selvä mccain ei voi mitään.
Ensimmäinen tummaihoinen pressa jenkeissä voisi parhaassa tapauksessa jopa hieman rauhoittaa rotuvihaa.