Voe mahotonta!

real fairy story

Olipa taas MTV3 faktalla älytön ohjelma!

ohjelman nimi oli "Matkalla ihmisyyden tiellä"

Mihin aivopesutarkoitukseen noin älyvapaa ohjelma on tarkoitettu?
Eihän se esittänyt totta miltään osin!

5

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnenpuiston Oraakkeli

      Totuus on yleensä tarua ihmeellisempää.

    • on kahdenlaista totuutta. En yhtää eppäile että tuo on fantasiamaailman totuuden kanssa ristiriidassa, koska tuo on kuvaelma reaalimaailmasta.

    • tälle palstalle?

      miksette mene hihhuloimaan ateistien palstalle? Kreationismin palsta on täynnä kaikkea uskonnonvastaista skeidaa, kun tulisi keskustella tieteellisestä kreationismista ja ID:stä, jolla ei välttämättä ole mitään tekemistä uskonNON kanssa, joskin se olisi suotavaa.

      • Onnenpuiston Oraakkeli

        "miksette mene hihhuloimaan ateistien palstalle? Kreationismin palsta on täynnä kaikkea uskonnonvastaista skeidaa, kun tulisi keskustella tieteellisestä kreationismista ja ID:stä, jolla ei välttämättä ole mitään tekemistä uskonNON kanssa, joskin se olisi suotavaa."

        Kuule, sä olet tässä viestiketjussa ensimmäinen joka mainitsee sanan uskonto, joten äliset nyt aivan mutu-pohjalta. Tämä keskustelu sopii erinomaisesti kreationimin ja ID:n alle. Minä ja monet muut olemme tässä koko ajan yrittäneet saada aikaiseksi keskustelua tieteellisestä kreationismistä. Jos esittää jonkin asian tieteeksi, on varauduttava suureen kritiikkiin. On varauduttava puolustamaan kantojaan ja todisteitaan. Ei se sillä lailla mene, että te saatte julistaa uskontonne tieteeksi ja sitten leikkiä keskenänne tiedemiesleikkejä.

        Ja milläköhän lailla kreationismi ei välttämättä ole tekemisissä uskonnon kanssa? Sehän PERUSTUU USKONTOON. Ketä yrität nyt hämätä?


      • kaskun

        Miten tanskalaisten sananvapaus liittyy tähän palstaan?
        Mikset siellä protestoinut?
        Tuo TV ohjelma sentään hipoo tätä aihetta.
        Tai ei! huuhaatahan se oli ja tekijöillä oli tavattoman huono mielikuvitus. Liekö ollut mielikuvitus tieteen maailmasta kotoisin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      67
      2595
    2. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      2344
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      200
      2316
    4. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      48
      2167
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      33
      1935
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      196
      1754
    7. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      17
      1731
    8. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      223
      1586
    9. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1335
    10. Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä

      Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva
      Lieksa
      254
      1230
    Aihe