Sekstiviesti-Vanhanen tiedettiin jo

Ettekö todellakaan arvanneet miten käy jo silloin, kun oli puhetta niistä hänen ahisteluviesteistään kaiken maailman partureille ym. kohtaamilleen naisille, öisistä hotellihuone-episodeista entisten alusvaatemallien kanssa, eroon liittyvistä käytävätarinoista joita eivät lehdet vieläkään ole julkaisseet jne.
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinpä. Tylsämieliset puheet esiintyessä eivät tarkoita sitä, etteivät nämä harmaat ja ikävystyttävät heputkaan kykenisi sotkemaan asioita pahemman kerran.

Ideanahan oli silloin valita johtoon heppu, joka ei vaikuttaisi siltä että saisi aikaan skandaaleja, koska on nyt vain niin tylsältä vaikuttava väritön ihminen.

Äänestä

tyypistä on kysymys.

Kuitenkin tuo on varsin pientä verrattuna siihen minkälaista haittaa Vanhasesta on koko parlamentaariselle järjestelmälle ja demokratialle.

Vehkeilyineen ja kyvyttömyyksineen puhua totta niin pienissä kuin suurissakaan asioissa hän on osoittautunut yhtä kiusalliseksi vaivaksi suomen kansalle kuin vaikkapa kuppa munassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuosia sitten kirjoitti:

Ettekö todellakaan arvanneet miten käy jo silloin, kun oli puhetta niistä hänen ahisteluviesteistään kaiken maailman partureille ym. kohtaamilleen naisille, öisistä hotellihuone-episodeista entisten alusvaatemallien kanssa, eroon liittyvistä käytävätarinoista joita eivät lehdet vieläkään ole julkaisseet jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu