kusetusta

Diisel vero on mailman suurin kusetus tällä hetkellä!
2645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On totta, että "Diisel vero" on "mailman suurin kusetus". Käyttövoimavero ja dieselpolttoaineen vero on määritelty läpinäkyvästi. Jokainen voi ennen dieselkäyttöisen ajoneuvon ostoa tarkistaa sekä käyttövoimaveron että dieselpolttoaineen veron suuruden ja polttoaineen myyntihinnan sillä hetkellä. Selvä ja katkera kusetus.

Haluan kuitenkin kiinnittää huomion myös pienempiin kusetuksiin Suomessa, kuten Global Pension Plan, kansanedustajien vaaliraha ilmoitusvelvollisuuden täyttämättäjättäminen ja jonoissa etuilu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoilija69 kirjoitti:

Diisel vero on mailman suurin kusetus tällä hetkellä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu