Miksi tuolla fiksuhuudossa on tavarat vähentyneet?
Kuka huutaa koko ajan vaan bemaria? Kuinka kannattaa laittaa rahaa taivaan tuuliin?
Kuka huutaa koko ajan vaan bemaria? Kuinka kannattaa laittaa rahaa taivaan tuuliin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
`Samaa Bemaria huutaa koko Eurooppa. Sama auto myynnissä Ruotsissá ja Espanjassa. www.bidleaders.com ja www.pujalista.com
Miksi ihmeessa suomlaisia saa vetää nenästä sillä luulolla että huutavat yksin Bemaria. Tyhmää laittaa rahojansa noihin huutoihin kun ei edes tiedä sitä huutaako koko maailma yhtä aikaa samaa autoa.
Samoja tavaroita huudetaan Ruotsissa osoitteessa www.bidleaders.se
Keksi edes kunnon nimimerkki,valehteleja!
www.pujalista.com = www.fiksuhuuto.com = www.bidleaders.se
Suomen Bemari = Espanjan Bemari = Ruotsin Bemari :
Yksi ja sama Bemari. Huutakaa HÖLMÖT!
Siis aivan tautista meininkiä. Ei mitään voittomahdollisuutta. Siis onko ihmisiltä mennyt järki?
oma nimimerkki äläkä lainaa kirjoituksiisi minun nimimerkkiä. Olet aikalailla yksinkertainen vaikka olisit välillä vapaanakin pakkopaidastasi ja siitä pyöreästä huoneesta.
Tautista tosiaan. Vaikuttaa melkoiselta huijaukselta kun ei sivuilla uskalleta kertoa että samaa autoa ja muita tvaroita myös huudetaan yhtä aikaa koko Euroopassa.
Suomessa kuluttajansuojan nimissä pitäisi kylä kertoa että arvontaan osallistuu suomalaisten lisäksi koko Eurooppa.
Herätkää jo ihmiset ja ymmärtäkää että tämä rahankeräys ei perustu avoimuuteen ja rehellisyyteen.
www.pujalista.com
Ettekö te älyä,ne on pantu yhtäaikaa sinne.Vitun tontut.
Joo, kyllä. Ja älytään sekin että on samaa kamaa kun hinnat on sentilleen samoja pitkin maailmaa. Olisko joku automaatti joka pitää samat hinnat ympäri Euroopaa. Fiksuhuuto syyllistyy mielestäni markkinointirikokseen kun ei kerro selkokielellä homman nimeä rehdisti. Ei kerro että suomalaisten kanssa samaa tavaraa huutavat ainakin rutsalaiset ja espanjalaiset. Onko muitakin maita mukana?
hyvä että olet sitä mieltä..
Mitä höpiset aivan epäoleellisuuksia.
Kirjoittaja toi selvästi esille, että Bemaria huutavat suomalaisten lisäksi ainakin ruotsalaiset ja espanjalaiset, joten on aivan sattuman kauppaa, että tuolta yksi onnekas monen suomalaisen joukosta voittaisi sitä autoa, jota on jo kuukausikaupalla huudettu.
Kannattaisi ihmisten lähteä oikeille autokaupoille, jos autoa haluavat. Fiksuhuutoon kuluttaa helposti monta sataa euroa, kun luulee, että auton voi voittaa helposti, vaikka monesta Euroopan maasta on huutamassa samaa autoa ja kaikki laittavat sen parikyt-parisataa euroa huutoihin niin ei ole kovin helppoa voittaa.
Luulen myös, että Fiksuhuuto syyllistyy markkinointirikokseen jättäessään kertomatta, että suomalaisille myytävässä palvelussa mukana on koko Eurooppa, jolloin mahdollisuudet tuotteen voittamiseen ovat huomattavasti pienemmät kuin jos vain suomalaiset huutaisivat kohdetta.
Mutta tällainen arvelluttava ja hämärää toimintaa pyörittävä ja salaileva Fiksuhuuto on ollut perustamisestaan saakka.
Vaikka ei ole mitään huutanutkaan heidän sivuiltaan vaan pelkästään rekisteröinyt itsensä sinne niin sieltä alkaa pommitus sähköpostiin. Mm. viruksia tullut ja kaikenlaisia kännykkänumeron markkinointia. Saa kuulemma osallistua harvinaisen kännynumeron arvontaan. Heh, heh, ovat yksinkertaisia.
Jussilla on harvinainen kännynymero ja Wincapitan Ristolla aivan melkein identtinen yhtä harvinainen kännynumero. Myyvätkö Jussi ja Risto numeronsa pois?
tuli kännyyni. Heh, tosiaan taisivat myydä omia numeroita. Valitettavasti en tallentanut viestiä vaan poistin.