Kreikassa ollut tänään 6.1

Miksi asiasta ei puhuta Suomessa?
3188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id93032.html

"Eteläistä Kreikkaa on vavisuttanut voimakas, paikallisten viranomaistietojen mukaan 6,5 richterin maanjäristys. Yhdysvaltain geologinen tutkimuslaitos määritteli järistyksen voimakkuudeksi alustavasti 6,2 richteriä."

Äänestä
  • Richerin asteikossa 1 aste tarkoittaa kymmenkertaistumista. Olihan tuo 6,5 jo jysäys muttei paljon paskaakaan.

    Äänestä

  • kfajhaöeqlw kirjoitti:

    Richerin asteikossa 1 aste tarkoittaa kymmenkertaistumista. Olihan tuo 6,5 jo jysäys muttei paljon paskaakaan.

    jysäys, että jos sattuu osumaan huonosti rakennetun asutuksen kohdalle, niin ruumiita syntyy, ja paljon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


richterin maantäristys kirjoitti:

Miksi asiasta ei puhuta Suomessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu