lukijoita tällä saitilla? Vaikka vois niinkin sannoo että tyhjästä, on paha nyhjästä?
Persut on kuoleva puolue, eipä
6
301
Vastaukset
- hiipuminen
Kertoo todellakin Timo Soini -puolueen menettäneen hohtonsä äänestäjien silmissä. Gallup-kyselijöille jotkut sanovat vielä v...lessaan, että tukevat Timo Soini -puoluetta, mutta käytännössä vietetään jo hautajaisia. Järvenpään fiaskon jälkeen kusi sukassa olevalta puolueelta ei kannata muuta odottaakaan. Harhautukseen perustuva yksinvaltaisen diktaattorin narripeli on tullut tiensä päähän.
- kertoo suurvoiton
tulevan Perussuomalaisille. Nuoret ovat innostaneet vanhemmankinväen lähtemään ehdokkaaksi. Nyt on ylitetty edellisten vaalien ehdokasmäärä ja uudet ehdokkaat kasvattavat äänimäärää merkittäväksi Kunnallispoliittiseksi puolueesi.
- on 100% enemmän
kertoo suurvoiton kirjoitti:
tulevan Perussuomalaisille. Nuoret ovat innostaneet vanhemmankinväen lähtemään ehdokkaaksi. Nyt on ylitetty edellisten vaalien ehdokasmäärä ja uudet ehdokkaat kasvattavat äänimäärää merkittäväksi Kunnallispoliittiseksi puolueesi.
persuehdokkaita, kuin kaksissa edellississä kunnallisvaaleissa, joissa niitä ei siellä ollut yhtään. Sama on tilanne monissa muissa kunnissa. Näin se ehdokkaiden "kokonaismäärä nousee".
- on tilanne
on 100% enemmän kirjoitti:
persuehdokkaita, kuin kaksissa edellississä kunnallisvaaleissa, joissa niitä ei siellä ollut yhtään. Sama on tilanne monissa muissa kunnissa. Näin se ehdokkaiden "kokonaismäärä nousee".
myös täällä Haukiputaalla. Hyvin menee!
PerusSeppo
Keskustelijat puutuvat, täällä muutamia nimimerkin takaa piiloutuvia, torpedoi lähes kaikki avaukset.
- lapin äijä
Taitaa olla ainoa rehellinen puolue.Tulis vain tänne Lappiinkin.Savossa ja Pohjoiskarjalassa se on ollut aina merkittävä puolue.Timo Soini on tosimies.Katainen kiero myrkyllinen käärme.Nyt yrittää olla kuin kusi sukassa,kun keskustaa räksytetään.Oikea Suomen natsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.182572Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162081909Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu591589Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021521Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491446Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1981289- 961216
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511105Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks171015Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako136878