Pyörremyrsky suomessa!!!

Saakeleen myrskyt lisääntyneet ihan selvästi. Mitä me sitten keksitään kun yks kaks mereltäpäin on kehkeytymässä pyörremyrsky joka suuntaa kohti kotejamme!!!!!!!


2010!!!!!! 2012!!!!! 2019!!!!!
6782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

!!!!

Äänestä

Kyllä Jumalalla on keinot pelastaa omansa. Raamatussa asiat esitetään. Nooa tuli apuun ja pelasti ihmiskunnan ja eläimet rakentamalla laivan ja pelastamalla veden paisumuksesta kaikki Jumalan luomat. Kyllä Jumala suojelee myös suomalaista. Myrskyn sattuessa tehdään Noaan arkki jumalan siunauksella ja pelastetaan ihmiset sekä luomakunnan eläimet. Sillä niin paljon Jumala on maailmaa rakastanut, että opetti veneen tekotaidon (korintolaiskirje, en muista mikä..)

Äänestä
  • Acker Yardsilta, saadaan vähän luxustakin alukseen. Telakkaporukka tyytyväiseksi, kun on iso tilaus ja miljoonia miestyövuosia. Saarikangas pomoksi ja työministerillekin hitsipuikko käteen. Paatin valmistuttua pariskunnat asuttamaan laivaa ja vartoomaan paisumusta. Hurraa, yksi huoli on taas poissa.

    Äänestä

  • Ja se paattihan pelasti lukemattomasti ihmishenkiä myös Thaimaan tsunamissa? Saanen nauraa...

    Äänestä

1050 haavoittunutnta

Äänestä

Mistä kehittelit tuon tiedon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vitutus on kova kirjoitti:

Saakeleen myrskyt lisääntyneet ihan selvästi. Mitä me sitten keksitään kun yks kaks mereltäpäin on kehkeytymässä pyörremyrsky joka suuntaa kohti kotejamme!!!!!!!


2010!!!!!! 2012!!!!! 2019!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu