Sheriffi

tulee ja...

poistaa kaikki hyvät läpänheittoketjut. Joka ikinen ketju jossa joku on erehtynyt mainitsemaan Vanhan kunnon Kulta-linnun eli Felixin on poistettu.

Sheriffi taitaa inhota lintuja tai olla melkoinen tosikko. Kaikki muu paskaläppä kyllä menee läpi...

3

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Felix tinatähti

      Niinkuin tinatähdet Felix linnut nousee Wincapitan raunioista peräkammariin treidaamaan

    • Ainakin joistakin felix aiheisista viesteistä on tullut poistopyyntö, ja se sama poistopyyntö menee Eniroon, jos en minä poista niin viimeistään Eniron henkilökunta poistaa viestin.

      Yritän tehdä parhaani, että keskustelu pysyisi verkostomarkkinoinnissa.

      Eniro on tarkka siinä, että viestit pitää pysyä palstan aiheessa, koska Suomi24 palvelulla on yli 2000 palstaa joka aihealueelle omansa. Eniron henkilökunta seuraa viestejä eri palstoilla tarkkaan, en ole yksin täällä tätä palstaa valvomassa, vaikka uralin nimi tuossa ylhäällä on niin Eniro on päävalvojana täällä.

      Kyllä minä tykkään linnuista. Minulla oli koko talven ja on edelleenkin linnuille ruokaa ikkunalaudalla tosin iso varis kävi kerran päivässä syömässä kaikki ruuat kerralla niin, ettei pikkulinnuille jäänyt yhtään mitään ruokaa, mutta lisäsin ruokaa niin, että varis sai omansa. Äitini luo rakensin linnuille mökin ja siinä oli heti ainakin 10 lintua syömässä kaupasta ostamaani linnunruokaa.

      Mukavaa kesäkuun jatkoa.!

      • ...

        Eihän voi olla niin, että poistopyyntö johtaa aina automaattisesti poistoon. Ymmärrän, että epäasialliset viestit poistetaan poistopyynnön perusteella.

        Jos kysymys on kuitenkin humoristisesta viestistä, eikä sisällä sinänsä mitään epäasiallista, pitäisi viesti mielestäni säilyttää, vaikka siinä nyt olisi mainittu vaikka Felix-lintu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      377
      2081
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      63
      1333
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1198
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      85
      1097
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      93
      976
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      132
      918
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      821
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe