on se, ettei halua tukea ihmisten huijaamista jeesussaduilla. Julkisen vallan pitäisi tukea ihmisten sivistämistä, eikä uskomista henkiolennon hedelmöittämään poikazombiin. Kirkon ja valtion liitto puretaan, kun tarpeeksi moni havahtunut on eronnut kirkosta.
Hyvä syy
erota kirkosta
5394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En tiedä mitä satua olet kuunnellut, mutta minä tunnen ainakin Jeesuksen, joka elää.
Valtionkirkosta tai mistä tahansa kirkkokunnasta eroamalla ei voi estää Jumalaa toimimasta. Hän elää, vaikka sinä ja muut eroaisittakin kirkosta.
Jumala ei ole sidottu kirkkoon, vaan Hän puhuu ihmiselle monella eri tavalla ja kutsuu yhteyteensä niin, ettei ihminen katsoisi kirkon, vaan Hänen mahdollisuuksiinsa ihmisen elämässä. Kirkko on paikka, jonka tulisi olla ihmiselle hengellinen koti, paikka osana ihmisen hengellistä kasvua. Sillä on tärkeä osa ihmisen kokonaisvaltaisessa hyvinvoinnissa, koska ihminen ei ole pelkästään ruumis, vaan myös sielu ja henki.
Jumala tahtoo auttaa sinuakin.
Kai sinä ymmärrät, että sivistyneet ihmiset pitävät näkymättömien olentojen puheita niinä mitä ne ovat. Harhoja. Suosittelen päälääkäriä.
Päälääkärini on ♥Jeesus♥ niin sekä pääni että muunkin kehoni puolesta =)
Suosittelen! :)
Tulee hyvää jälkeä!
No niin näköjään tulee.
Että sinun jumalasi kaikessa mahtavuudessaankin (?) ei ole olemasssa meille ateisteille. Me emme USKO. Hienoa, että oma uskosi on vahva, mutta me emme ajattele samalla tavalla. Meille ei ole jumalaa, ja silti elämme hyvän elämän siitä huolimatta.