Tatuoinnit, hot vai not?

inkyink

Eli saako naisella olla tatuointeja ja jos saa niin kuinka paljon ja missä?
Kuinka paljon olette valmiita joustamaan?

9

1037

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ygg

      mutta jouston varaa on hillityssä määrässä mitä se sitten tarkoittaakaan(numeroa en osaa sanoa), tilanteen ja kuvien mukaan. Jos on hyvin tehtyjä ja niissä on jotain ideaa ja merkitystä ohi idioottimaisten tribaalien, niin miksei. Joillekkin ne sopii ihan ok, useimmille ei millään tavalla.

      Paikoilla ei nyt suurta merkitystä ole, kunhan normaaleilla vaatteilla saa tarvittaessa peittoon.

    • naisesta

      Vähän niinkuin mikätahansa muukin, toisille naisille yksinkertaisesti sopii tatuointi ja toisille ei!
      Mutta ehdoton not sellaisille inhottaville "rekkakuski" tatskoille. Jos naisella on tatuointi sen pitää mielestäni olla hieno ja kaunis, ehkä hieman seksikäskin kuva. Ottaen tietysti huomioon että se säilyy koko iän ja repeilee jo lihoo...vaikka raskauden takia.

      • en tykkää yhtään kenelläkään

        antaa naisesta jotenkin halvan vaikutelman (ei tietenkään ole totta, mutta minusta vain tuntuu siltä) kaikista kauheimpia tatskoja naisella ovat käärmeet, skorpionit, tribaalit ym.. junttitatskat


    • Ainakaan

      mitään persoonattomia tribaaleja tai kiinalaisiamerkkejä, niistä tulee pissis meininki mieleen. Sama tulee mieleen jostain angel teksteistä jne. Plääääh!! Jos on tatuointeja niin niissä pitää näkyä ottajan persoona jollain tapaa ja kuten tuossa jo sanottiin niin ne pitäisi saada peittoon tavallisesti peittävillä vaatteilla. Hmm hmm ehkä selkä olisi hyvä paikka, koska sieltä sitä ei tarvitsisi koko aikaa nähdä. Ei liity asiaan, mutta itse en pidä naisilla kovinkaan paljoa lävistyksistä. Molemmissa korvissa yksi on oikein riittävä. Kieli ja huuli lävärit on kuvottavimpia. Nänni-ja pillulävistyksistä ei ole kokemusta, mutta ajatus ei sytytä lainkaan. Eli pehmeällä, luonnollisella ja lävistämättömällä sekä värjäämättömällä iholla on paras!

    • komea mies

      naisellinen nainen ei kanna tatuointeja.

    • Mega mies

      Kunhan niissä on jotain persoonallista. Keijut, enkelit ja kukkaset ovat poikkeuksetta vähemmän hot kun niitä on niin monella. Mielikuvituksenkäyttö on sallittua.

      Jos tatuointeja on ottamassa kannattaa katsoa sellainen tatuoija joka oikeasti osaa tatuoida. Tatuointitaiteilijoita on niin monentasoisia.

      Minun puolestani niitä saa olla vaikka paljonkin ja näkyvillä paikoilla.

    • Suvereeni

      Mieluusti ei naiselle tatuointia. Joku pieni menettelee kyllä kun sitä ei tarvitse jatkuvasti nähdä. Mieluiten jos tatuoinnin ottaa niin siihen tulisi mielestäni olla jokin syy, koska niihin kyllästyy nopeasti muuten.

      Joillekkin naisille sopii kyllä tatuointi alaselkään ja lapaluiden lähistöön, mutta ehkä noihinkin kyllästyy ajanmyötä. Mieluusti ei tatuointia siis, mutta kyllä jotkut niistä silti siedän vaikka ne pidemmän päälle ehkä ärsyttävätkin.

    • Jos on hyviä ja ajatuksella hyvin tehtyjä niin miten paljon vaan.

    • vaikka

      kuinka paljon ja vaikka missä, mutta ei minun naisellani. Olen valmis joustamaan tapauskohtaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      110
      685
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      516
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      39
      506
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      71
      437
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      37
      432
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      21
      419
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      414
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      38
      399
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      394
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe