suuremmat rinnat ilman leikkausta

Hei!

Olen kärsinyt pienistä rinnoista jo monia vuosia, sillä muurrosiän jälkeen rintani eivät ole kasvaneet paljoakaan. Olen nyt 21 vuotias ja kuppikokoni on korkeintaan suuri a. Olen kyllästynyt pienien rintojeni tuomaan itsetunnon puutteeseen ja haluaisin kokeilla jotain keinoa, jolla saisi rintoja suuennettua ilman kirurgisia toimenpiteitä. Onko muilla kokemusta esim. voiteista tai pillereistä, joiden sanotaan suurentavan rintoja?

Toivottavasti vastaisitte asiallisesti, sillä haluaisin kokemuksia muilta käyttäjiltä.

Kiitos :)

-anni
6868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tervehdys. Olen syönyt ehkäisy pillereitä kohta 2vuotta. Kuppikokoni oli ennen pillereiden syömistä muistaakseni 70b,ja nyt ne on 75c. Mielestäni rinnat on kasvanut paljon sen aikana kun olen pillereitä syönyt,niin ainakin mies on sanonut et mun tissit on kasvanut paljon. En osaa kyl neuvoa antaa,mutta ajattelin kertoa tämän. Hyvää kesää sinulle. Kyllä ne miehet tisseistä tykkää on ne sitten isot tai pienet. :).

Äänestä
  • Olen jo reilusti yli nelikymppinen,
    ja olen aina kärsinyt pienistä rinnoistani.
    Kuppikokoni on hädin tuskin A-kokoa.

    Nuoruudessani söin vuosia e-pillereitä, mutta minun rintoihini niillä ei ollut minkäänlaista suurentavaa vaikutusta.

    Ainoastaan imettäessäni lapsiani rintani oli ehkä kokoa B,
    mutta imetyksen loputtua "turvotus" laski, ja taas ollaan A-kupissa.

    Äänestä

  • Ja siinähän se kysymys tulikin..

    Äänestä

Ehkäisy pillereistä en tiedä, voi toimia. Mutta voiteista on kokemusta. Ei ne kuppikokoa kasvattaneet mutta poikaystävänä niiden käyttö oli kivaa.

Äänestä

Itsekin haaveilin vuosia silikoneista. Olin jo viittävaille valmis,että haen itsellenin "oikean kokoiset" rinnat. Mies laittoi niin paljon hanttiin ja sanoi järkipuhetta, että mitä teen himpun isommilla rinnoilla? Niin tosiaan, mitä? Urheilen paljon, ja olen vaan huomannut salitreeneissä, että ne jotka tosiaan haluaa oikeaa tulosta, on usein pienirintasia (rasvapros. on pieni). Ja eduksi laskenkin nykysin pienirintaisuuden. Ei tämä kuppikoko enää vaivaa minua. Nautin treeneistä, enkä enää edes muista ajatella rintojani. Ne ovat mitä ovat!
Mutta en tietenkään syyllistä: jos se haittaa ja ahdistaa ja haluat muutosta, mikäs siinä. Mene leikkaukseen ja hae se muutos! Ihmiset tuhlaa rahojaan mitä järjettemimpiin asioihin, ei rinnat ole kuin melkosen pieni summa siitä,että itse olet sitten iloinen lopputulokseen! Mitä sitten teetkin, on varmasti hyvä ratkaisu ja olet siihen tyytyväinen =)

Äänestä
  • On hienoa, että olet päätynyt olemaan tyytyväinen itseesi. Ikäsi ei käynyt ilmi, eikä se, onko sinulla lapsia.

    Pari lasta + imetystä ja jäljellä on tyhjät nahkapussit. Kirjoituksen sävysi perusteella sanoisin, että 75%:n todennäköisyydellä sinulla on vielä joku päivä rinnat leikattu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helminauhan kirjoitti:

Hei!

Olen kärsinyt pienistä rinnoista jo monia vuosia, sillä muurrosiän jälkeen rintani eivät ole kasvaneet paljoakaan. Olen nyt 21 vuotias ja kuppikokoni on korkeintaan suuri a. Olen kyllästynyt pienien rintojeni tuomaan itsetunnon puutteeseen ja haluaisin kokeilla jotain keinoa, jolla saisi rintoja suuennettua ilman kirurgisia toimenpiteitä. Onko muilla kokemusta esim. voiteista tai pillereistä, joiden sanotaan suurentavan rintoja?

Toivottavasti vastaisitte asiallisesti, sillä haluaisin kokemuksia muilta käyttäjiltä.

Kiitos :)

-anni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu