Heikko presidentti.

Puhaltakaa häneen voimaa.

Suomi tarvitsee apua erkautuakseen EU:sta, Lissabonin sopimuksesta ja Nato-hankkeista.
1182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Perustuslain mukaan Suomen presidentin valtaoikeudet rajoittuvat ulkopolitiikkaan. On erittäin kiistanalaista, mikä on ulkopoitiikkaa EU-Suomessa.

Vasemmiston pitäisi perinteiesti vastustaa presidentti-instittuutiota. Tällä hetkellä instituutiota vastustaa lähinnä teinipoika Katainen. Arvostan Kataisen näkemystä. Katainen haluaa Niinistöltä ne kuuluisat asiat pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asian todennut. kirjoitti:

Puhaltakaa häneen voimaa.

Suomi tarvitsee apua erkautuakseen EU:sta, Lissabonin sopimuksesta ja Nato-hankkeista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu