Vahaus

Olen aikonut korvata auton vahauksen lakalla. Putsaan kunnolla ja teippaan ja sitten ruiskulla uusi lakka pintaan.
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vitsi..

Äänestä

Itse olen tehnyt juuri noin. Teippauksia ei kannata kyllä välillä edes poistaa, niin pääsee vähemmällä. Kerta viikossa lakkaus riittää hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakkaus kirjoitti:

Olen aikonut korvata auton vahauksen lakalla. Putsaan kunnolla ja teippaan ja sitten ruiskulla uusi lakka pintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu