muutaman viikon ollu auto mulla,ostettu liikkeestä.Vaihteisto menee jumiin,korjaamolla todetaan että on purettu ennenkin ja jätetty osia pois.Myyjä liike toteaa että ei kuulu heille vaan laatikon edelliselle korjaajalle.Kustannus noin 500-800€ ja auto seisoo noin 3viikkoo.
Mitä
Mieltä
4498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joko kyseessä on provo tai sitten olet aivan saamaton nahjus!
sinä arvon vastaaja olet joku tärkeilevä ja kaikkitietävä kusipää, jonka pää ei kestä sitä että joku kysyy neuvoa/apua.
Raivaa perseesi jonnekin ylhäiseen yksinäisyyteen helvetin fiksun kallosi kanssa ja tee muille palvelus: PYSY SIELLÄ.
On se kumma juttu, kun ihmiset kysyvät toisten neuvoja/mielipiteitä niin heti on joku kusipää täällä vittuilemassa! Ihme porukkaa nämä palstat pullollaan..
siitä vastuussa. Jos se pystyy todistamaan kuka korjannut epäkelvosti, kuuluu sille korjaajalle antaa mahdollisuus saattaa asia ensin kuntoon. Sen mahdollisesti epäonnistuttua viimeisin jälleenmyyjä saattaa asian kuntoon. Jos laatikosta tulee selkeästi parempi kuin sen ikäisessä kuuluu olla joudut siltäosin myös maksumieheksi. Muuten lysti on sinulle ilmaista. (paitsi se vaiva)