Suomi ulkoistanut

Ruotsin valtion puolustusvoimille ja Natolle. Niinhän se on aina ennenkin ollut, sillä Suomen kansainvälinen teleliikenne kulkee Ruotsin kautta. Ehkä se on myös tehokkaampaa, koska Ruotsilla on siihen halu, taito, välineet, henkilöt ja tekniikka.
Tämä puolustuksen pulustusalue saattaa olla tulevaisuudessa jopa tärkeämpi, kuin 100 000 ylipainoista reserviläistä, jotka on kaiken lisäksi ruokittava pitsoilla, että ne jotenkin pysyisivät kyydissä mukana.
Integraatio etenee sopivasti.
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomi ja USA ovat maailman kärkeä osaamisessa. Jokainen Hornet pystyy tuhoamaan yksinään kokonaisen venäläisen laivueen helposti. Myös länsimaiden tykistö käyttää nerokasta suomalaista keksintöä. On korkea aika lyödä stalinisteja ja leninistejä. Nyt on meillä semmoset aseet että vihollisella tulee paskat housuihin. Yhtäaikaa lähetämme runsaasti maaliin helposti hakeutuvia ohjuksia. Tosin meillä on kaikki USA:n ja Suomen osaaminen, saksalainen ja länsimainen, myös Japani on meidän. Pikkujuttu tuhota Putin TV-maa. Mitenköhän lännen ja idän välissä olevan pilatun käy. Naton tärkeys on hirveän suuri meille.

Ei koskaan yksin. Koko maailma haluaa tuhota putinismin ja Putin TV:n rauhanomainen hajoaminen elinkelpoisiin osiin. Suomi on länsi.

Äänestä
  • Miksi he lähtevät sieltä pois? Eivätkö Natomaat ehdi rakentaa kaikille työpaikkaa "sinne"?

    Outoa että sama henkilö tulee aina yhä uudestaan ja uudestaan varastamaan, mutta hänen henkilöllisyytensä on vaihtunut. Tämä koskee vain venäläisiä.

    Kaikki Moskovan ja Pietarin asunnot ovat varastettuja omistajiltaan, myös henkilöllisyydet ovat varastettuja. Harva pääsi pakenemaan länteen. Murhattujen sukujen nimillä Ivan Dmitri pilkaten tulee rahaa pesemään. Kaikki on pilatussa kaupan ei vain naiset. Venäläisille järjestyy työtä myös lännestä, vaikka useimmat ovat varmuudella työtävieroksuvia ja varkaita. Yhteistä on aikainen poismeno ja Natomaiden hedelmien pitäminen "Putinin ansiona". Sinne pitää kaikki viedä ja Natomaat saavat vain raaka-aineita.

    Kyllä Nato on hirveän tärkeä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terroristien valvonnan kirjoitti:

Ruotsin valtion puolustusvoimille ja Natolle. Niinhän se on aina ennenkin ollut, sillä Suomen kansainvälinen teleliikenne kulkee Ruotsin kautta. Ehkä se on myös tehokkaampaa, koska Ruotsilla on siihen halu, taito, välineet, henkilöt ja tekniikka.
Tämä puolustuksen pulustusalue saattaa olla tulevaisuudessa jopa tärkeämpi, kuin 100 000 ylipainoista reserviläistä, jotka on kaiken lisäksi ruokittava pitsoilla, että ne jotenkin pysyisivät kyydissä mukana.
Integraatio etenee sopivasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu