http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id94008.html
"Kehitysyhteistyöasioista vastaava ulkomaankauppaministeri Paavo Väyrynen
vaatii Suomen pakolaiskiintiön pienentämistä. Väyrynen tyrmää näin pakolaistyötä tekevien järjestöjen hallitukselle esittämän vetoomuksen Suomen pakolaiskiintiön kaksinkertaistamisesta."
Patessa on vielä munaa!!!
"Kehitysyhteistyöasioista vastaava ulkomaankauppaministeri Paavo Väyrynen
vaatii Suomen pakolaiskiintiön pienentämistä. Väyrynen tyrmää näin pakolaistyötä tekevien järjestöjen hallitukselle esittämän vetoomuksen Suomen pakolaiskiintiön kaksinkertaistamisesta."
Patessa on vielä munaa!!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aivan oikein, että joku vetää rajoja höperöiden akkojen touhutukselle.
joka tajuaa tämän pakolaisjärjettömyyden.
t:¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Paavo Väyrynen pelasti juhannuksen monelta suomalaiselta. Hän on visionääri ja sitä paitsi hänellä on vielä rohkeutta jäljellä puolustaa Suomea näiltä inhottavilta suomensyöjäministereiltä.
Suomalaiset ovat hölmöläisiä, minkä tietää jo syvimmältä Afrikan viidakosta tullutkin täällä laiskotteleva ihminen.
Saman näyn näki jo paljon aikaisemmin Kari Suomalainen, joka piirroksessa kuvasi sitä kuin mustat nimittivät Suomea hölmöläksi.
Kysyisinkin, että mikä vaivaa suomalaista naista, vai ovatko he jonkin puutteessa, kun heillä on tämä luonnoton halu kaiken perverssin perään. Luuleeko korkeapalkkainen naisministeri, että suomalainen veronmaksaja tällä tyylillä on kykenevä maksamaan heille palkkaa vielä tulevaisuudessakin?
http://uusiviesti.blogspot.com/2007/09/hallituksessa-pieni-terveen-jrjen.html
Olen pohdiskellut juuri tuota asiaa, että kenestä Suomen seuraava presidentti.
Sanoit nyt kyllä aivan oikein ja kun tarkemmin ajattelee, niin kukapa pystyisi lyömään Väyrysen tiedoissa, taidoissa ja kokemuksessa.
Väyrynen on käyttäytynyt ja esittänyt asioita koko ministerinä olonsa aikana niin luotettavasti, että hän voi olla seuraava Suomen presidentti. Hän pystyy edustamaan maatamme tyylikkäästi, josta seurauksena olisi myös Suomen nouseminen tästä nykyisestä imagon suosta.