Mistä poliiseille vene?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200806217830942_uu.shtml

Joutuivatko jepet varastamaan veneen, vai sattuiko oma vene olemaan tilanteen varalle laiturissa?

Aika hyvä suoritus poliiseilta kahden pakenevan nappaaminen soutuveneellä, noiden poliisien kannattaisi osallistua seuraavaan lohensoutu-kilpailuun.

3

188

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osccar-

      Ei paljoa vaadita, että saa soutuveneellä kiinni juopuneen ja vaatteet päällä uivan miehen. Monesti liike on nopeaa vain pystysuunnassa.

      • ...kaksi. Menes kokeileen nostaan veneeseen parikytkiloinen vastaan hangoitteleva lohi, edes yksi. Tuskin kumpikaan pakenijoista oli edes niin kevyt?


      • Osccar-
        Kairakettu kirjoitti:

        ...kaksi. Menes kokeileen nostaan veneeseen parikytkiloinen vastaan hangoitteleva lohi, edes yksi. Tuskin kumpikaan pakenijoista oli edes niin kevyt?

        ... toki eri asia, eikä isoa miestä pakolla saa veneeseen nostettuakaan. Vaan eiköhän se tapahdu suosiolla kun poliisin käsi taputtaa selkään.

        Ja onhan tuo nostaminen maallakin hankalaa. Nuorempana tuli raahattua opiskelujen ohella väkeä yökerhoista pois. Erittäin paha tapaus oli keskipituinen pullukka, joka ei suostunut nousemaan jaloilleen vaan makasi lattialla hylkeen tavoin pöydänjalkoihin ja seinänkulmiin tarttuen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      88
      843
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      603
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe