Tässä lyhytoppimäärä WTC7 faktaa aloitteleville totuuden etsijöille. Bushin tiedemiehet (NIST) ei ole edes yrittänyt antaa tieteellistä selitystä WTC7 tapahtumille joten lienee parasta että katsot itse.
http://video.google.com/videoplay?docid=2073592843640256739
http://video.google.com/videoplay?docid=2073592843640256739
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tiedän kyllä että tämä salaliittopalsta on lähes kuollut ja että tämän viestin lukee vain muutama "aloitteleva totuuden etsijä". Haluan kuitenkin muistuttaa potentiaalisille salkkareille salaliittokulttiin liittymisen huonoista puolista.
Haluatteko todella olla keveriporukassanne "se räjäytyspurkuhörhö"? Hörhön maine seuraa teitä vuosikausia jopa hörhöilyn lopettamisen jälkeen. Entä oma vitutuksenne muutaman vuoden kuluttua kun huomaatte tuhlanneenne monta vuotta aivottamaan fantasiahörhöilyyn vain koska valitsitte anti-USA-mentaliteetillenne totaalisen väärän purkautumiskanavan?
Tohtori suositteleekaikille aloitteleville totuuden etsijöile kansalaistoimintaa jossain poliittisessa järjestössä ja jättämään salaliittofantasiat aidosti mielisairaisen reppanoiden harrastukseksi.
Olen suunnilleen samaa mieltä ex-tohtorin kanssa. Vaikka itsekään en millään tavoin pidä USAsta, varsinkaan sen johtajista niin en silti sorru käsittämättömään hörhöilyyn. Kyllä jenkit sählää ihan tarpeeksi ettei varsinaiseen hörhöilyyn ole edes tarvetta.
Jaa taas Kuu-pastori järjesti itsensä kanssa keskustelun :) Sen sijaan että auot päätäsi, niin voisitko kertoa, että mitä WTC7 tapahtui? Kuinka monta palkkia katkesi yhtä aikaa ja miltä kohdin rakennusta? Mitä tapahtui lopuille palkeille?
täällä moneen kuukauteen mutta huomaan, että samat vanhat sekoilut täällä jatkuvat. En ole mitenkään tutustunut koko WTC aiheeseen. En ole lukenut mittän raporttia. Mua ei ees kiinnosta miksi/miten torni sortui. Hyvä juttu, että ykkönen ja kakkonen sortui.
Sama hohhoijaa otsikolla kirjoittava hörhö, joka debunkkaa kaikki mielipiteenne, jos satutte olemaan sitä mieltä, että eihän noissa virallisissa selityksissä ole mitään järkeä.
Eihän talo voi sortua noin vain pienen tulipalon takia, kun siihen ei edes törmännyt konetta ja se oli tehty teräksestä.
Kohta kun hohhoijaa vastaa tähän, niin tulkkaisko hän erillä lailla Silversteinin (talon omistajan) sanat hänen keskustellessaan palopäälikön kanssa: 'we are not sure we can contain the fire'. Eli, emme ole varmoja saammeko pidettyä paloa yllä. Palo oli siis sammumassa itekseen ja sovittu oli kai omistajan Silversteinin kanssa, että kaikki matalaksi, kun vakuutuskin kerran oli otettu. Siihen omistaja vastasi, että pull it eli pistäkää alas vaan. Sitten ne katto vaan kun talo sortui.
Ex-tohtori alias hörhö hihhuli hohhoijaa on sairas mies. Hän valvoo tätä palstaa kaiket päivät ja yöt, ettei kukaan uusi ihminen saisi päähänsä olla uskomatta juutalaisten probagandaan kaiken maailman huijauksista mitä ne on tehneet. Hän uskoo tosiaankin, että kuussakin on käyty, vaikka se on fyysisesti täysin mahdotonta eläville olioille. Happi loppuu pierettää nääs.
Muutenkin hän on vähän sairas. Keskon varastomiegen hommista jäi eläkkeelle päänsä vuoksi. Sen jälkeen on vain kirjoitellut tänne aivan päättömiä.
Olipas taas melkoisen massiivinen hörhöily-pläjäys joltain umpihullulta ja mielisairaalta retardiltamme. Hohhoijaa.
kaipaat pläjäytyksiä.
Varmaan nautit kunnon pläjäytyksistä, kun kerran olet masokisti. Tai sitten haet totuutta itsekin kuuntelemalla, mitä toisin ajattelevilla on sanottavanaan.
Kiitos kumminkin sanoistasi kun kutsuit sitä 'kunnon' pläjäytykseksi.
"En ole lukenut mittän raporttia"
No kannattaisikos lukea, että mitä Bushin tiedemiehet WTC7:stä kertovat raportissa??
Nimittely on luonnollista, mutta antaa huonon kuvan nimittelijästä.
Katsos kun tiedemiehet alkujaan sanoivat, etteivät tiedä miksi talo sortui ja nyt virallista raporttia siihen ollaan jo odoteltu vuosia.
Luvattu on syksyksi antaa, mutta menee presidentin vaalien ohi, jolloin ketään ei saada vastuuseen.
Nyky päivän fasismia. Pahempaa mitä Hitler harjoitti.
Minusta alkaa Hitlerkin näyttämään rehelliseltä hepulta verrattuna näihin nyky ajan fasisteihin.
Aivan! Tämä oli juurikin pointtini. Bushin tiedemiehet eivät kerro WTC7 kohtalosta mitään raportissaan. NIST esittää jotain hypoteeseja mutta ei ainoatakaan tieteellistä analyysiä yksityiskohtineen ja kaavoineen.
47 kerrosta muutamassa sekkunnissa. Miten se tuli oikein katkoi niitä palkkeja? Menikö virallisen teorian mukaan kaikki palkit poikki? Mistä kerroksista? Taitaa tämä virallinen teoria olla hieman liioittelua... eihän se nyt tolleen tule alas!