Sata vuotta kestäneitä

pitää kohdella kunnioittaen. Pari just kilautin vasaran varrella irti, kunnostettavaksi.
6356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

.. mulla on mökillä vasta 50 vuotiaat. pikkuhiljaa niitä maalailen. Niihin sai vielä paikallisesta rautakaupasta metallisia kulmatukiakin. Mutta ne lasit alkaa olla aika heikot. Pienestäkin tärinästä menevät rikki. Onneksi uusi lasi maksaa vaan kympin.

Äänestä
  • niin muurista halkes pari tiiltä, mutta lasit pysyi ehjänä.

    Äänestä

  • pommitettiin kirjoitti:

    niin muurista halkes pari tiiltä, mutta lasit pysyi ehjänä.

    Vielä tallella.

    Äänestä

  • On, kirjoitti:

    Vielä tallella.

    ..minä tartteisin pimennysverhot, jotta saisin nukuttua kunnolla näin kesäaikaan *huokaus*

    Äänestä

aikaiset pommitukset...

Äänestä
  • joskus kun munia keittaa niin paukkuu :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikkunanpokia kirjoitti:

pitää kohdella kunnioittaen. Pari just kilautin vasaran varrella irti, kunnostettavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu