Upeaa - Life on Mars TV-sarja

Katsoin puolivahingossa eka osan ja jäin koukkuun heti. 70-luku on herätetty henkiin ja se on tehty taidolla. päähenkilökaksikko on loistava. Poliisipäällikkö Gene Hunt suorastaan mielettömän hyvä. Hänenkaltaisiaan machoja ei ole näkynyt vuosikymmeniin. Phil Glenister vetää roolinsa niin täysillä, että hänen hahmonsa ympärille on jo suunnitteilla jatko-osa.

Jonnekin on kuitenkin häivytetty taustalla soiva tuon aikakauden musiikki. Joitakin biisejä toki soi, viimeksi Moody Bluesin "Story in your eyes" useammassa kohdassa, mutta kuitenkin paljon jää kuulematta.

1

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyylä

      Samma på här eli koukussapa koukussa.

      Tuosta musiikista sen verran että eihän se tosielämässäkään jatkuvasti musa raikaa; elokuvat ja sarjat joissa kokoajan pauhaa jotakin ovat saaneet meidät kuvittelemaan että elämä se on silkkaa musiikkia. Ja varsinkin aina kun sarjoissa ollaan entisissä ajoissa, sitä alleviivataan soittamalla jo iät ajat puhki pähki vingutettuja piisejä. Parempi vaan kun Life'ssa musiikkia on kohtuudella, on vaihtelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      147
      7019
    2. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      150
      5916
    3. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      125
      5096
    4. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      47
      4654
    5. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      55
      4028
    6. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      67
      3208
    7. Itkin oikeasti aamulla taas

      Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.
      Ikävä
      55
      3140
    8. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      25
      2852
    9. Where are you

      Now 🫂☕️🩷
      Ikävä
      45
      2420
    10. Naiselle hyvää viikkoa

      olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢
      Ikävä
      16
      2313
    Aihe