Täällä Helluntalais palstalla.....

On nyt menossa jonkun "Umpi-Heteron" Tuomitsemis tilaisuus! Eikö raamatu käske jättää tuomitsemisen Jumalalle?
5184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"tuomitkaa oikein "

Äänestä
  • Vaan älkää tuomitko ollenkaan!

    Äänestä

  • Nöyrä Mies kirjoitti:

    Vaan älkää tuomitko ollenkaan!

    Älkää tuomitko näön mukaan, vaan tuomitkaa oikea tuomio Joh.7:24

    Äänestä

tuomitsee itse itsensä pilkkaamalla täällä.

Äänestä
  • on erityisesti Jumalan suosiossa, vai että helluntailaisuus on?

    Saako siis Jumalan vihan päälleen, jos pilkkaa helluntailaisuutta tällä palstalla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nöyrä mies kirjoitti:

On nyt menossa jonkun "Umpi-Heteron" Tuomitsemis tilaisuus! Eikö raamatu käske jättää tuomitsemisen Jumalalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu