Missä pk-seudulla olisi hyviä uimapaikkoja lapsille, mieluiten sellaisia paikkoja, jossa on suht lämmin vesi. Ollaan käyty kuusijärvellä ja jakomäen hiekka lätäköillä. Oliko kumpulassa jokin lätäkkö, ennen uimahallia ja muitakin ilmais paikkoja kaivataan. Kiitos:)
Vastaukset 5
- dabadubei
Noh, voisitte kokeilla Lauttasaaren Casinon rantaa.
- Koetappa
www.hel.fi ja siitä uimarannat?
Ilmaisia ei oo kumpulanmaauimala, eikä stadika.
Meri ja vantaanjoki on. - stadilainen
se nyt on paras mesta lapsille ja aikuisillekin.
- kysymys lienee
Itse viihdyn huomattavasti paremmin kumpulanmaauimalassa.
Meressä vieläkin enemmän, se vaan ei ole vieläkään kovin lämpöinen. Yleensäkin vasta elokuussa moisen arvion voi antaa.
Kallvikin uimaranta Vuosaaressa. Ranta on vasemmalta puolelta todella matala pitkälle (aikuinen kahlaa monta sataa metriä) ja oikelta puolelta syvenee nopemmin. Koska vasenpuoli on matalaa vesi myös lämpenee nopeesti (kunhan tulis ne helteet ekaks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3071099Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni67925- 77908
- 71785
- 67721
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40705Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34617- 44617
- 51569
- 42541