Oon kuullu, et heraprotskusta vois tehä pannarii. Tuleeks siitä syötävää shittiä? Ja noi UFS:n urpot laitto mulle UFS Soyta, vaik tilasin heraa (mul oli siitä tilauskuittikin), mutta ne hinttarit oli sitä mieltä, et kusetan ku kuulemma sellanen virhe ei oo mahollinen. Paskat. Joka tapauksessa toi soijaprotsku on aivan hirveetä skeidaa ja ois kivaa, jos siitä sais väännettyä jotain syötävää. Voiks siit tehä pannarii?
Mättöä lisäravinteista
Pörriäinen
5230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
eikö ne osaa toimittaa oikeeta tavaraa. meitsi tajus just hetki sitten jättää jauhot pois. gay-nomaxin otan reenin jälkeen ja sit ruokaa. vitut jauhoista.
No kyllä toi maidon ja muiden maitotuotteiden hintojen nousu motivoi käyttämään jauhoja. Ainaki jos on opiskelija, joka haluaa käyttää tienestinsä johonki muuhu ku safkaa.
Samaa mieltä! Kyllä maito on niin kallista, että kannattaa heraa käyttää, etenkin ku toi heran hinta ei ole noussu! Jos päivässä ottaa vaikka 50g proteiinia maidon sijasta herasta, niin voi sen kuukaudessa säästyvän 7,5 euroa rällätä vaikka kalsiumtabletteihin! Ollaan kyl aika talousneroja!
-Suomi24bodari
Anabolian ja talouden asiantuntija
Kahekskyt kilonen kaveri, ja se tarvii vuorokaudes about 2g protskuu per oma kilo, joten se tekee 160g protskuu vuorokaudes. Jos hommaat sen juomal vaik pelkkää maitoa, jäbän tarvii vetää about 5 litraa masaa. Lasketaan, että se on euron litra, joten se ois 5 eskoa vuorokaudes. Jos taas vetäisin saman jauheena (Whey), 160g puhasta protskua tulis maksamaan vähä päälle 3 eskoa (toi siis yksittäisen paketin hinnalla, mutta mä tilaan laatikko kerrallaan). Siitä voi laskea, paljo se tekee kuussa. Eli käytetään niitä aivoja.
Joo, kyllä TosiBodari, kuten Suomi24bodari on, pitää vetää se 160 rammia roheiinia tosiaan ihan pelkästä herasta. Vittuun tonnikalat, raejuustot, kanat, maitorahkat. Oon samaa mieltä, et käytetään niitä aivoja ja vedetään koko päivän proteiiniannos JOKO maidosta TAI herasta. Eli tietenkin herasta, koska se on halvempaa.
*Voimahali pörriäiselle* Sussa on vähän samanlaista TosiBodari luonnetta kuin mulla, et niiku heraa vaan ja liha kiittää!
-Suomi24bodari
Anabolian ja taloden asiantuntija (Pörriäisen kisälli)