Paavo Väyrynen kaavailee perittävillä tiemaksuilla venäläisiltä rekoilta, korvattavan metsäyhtiöille puutulleja.
Sehän on hyvä ja viisas ajatus. Noin toimii Keskustapuolue ja Paavo Väyrynen, eikä seiso "tumput" suorina, niin kuin Eu asiassa tekee.
Sehän on hyvä ja viisas ajatus. Noin toimii Keskustapuolue ja Paavo Väyrynen, eikä seiso "tumput" suorina, niin kuin Eu asiassa tekee.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Venäläisillä rekoilla voi maksattaa myös suomalaisten metsänomistajien veroporkkanat!
Kauan ratkaisun miettiminen hallituksen piirissä toki kesti, mutta hallitukselle läheisten vaalirahoittaja poreallashemmojen/taiteenystävien bisnesten vauhdittaminen on viennyt luultuakin enemmän ministereiden aikaa?
"Noin toimii Keskustapuolue ja Paavo Väyrynen, eikä seiso "tumput" suorina, niin kuin Eu asiassa tekee."
Eivätkö he olekaan tiukasti toisiinsa sitoutuneet kyllä, kyllä, kyllä -äänillä.
tukia. Pärjätkööt omillaan. Jos eivät pärjää, menkööt ulkomaille, alas koko metsäteollisuus.
Taisi jäädä puolitiehen tuokin homma......