Viäkerran liikennevaloosta

Valotolopat mättää koko Kauhajoella, mutta tuolle kirkko/Aninkuja risteyksen valoolle pitääs enstilas tehrä jotaki!
Topeekalta viheriällä tulevat ei aina eres mahru vasemalle kääntyvien jonohon kohti eteläästä yhrystietä.
Välistä saa suorahan ajaes könöttää nuoskin valoos tolkuttoman kauan, eikä mistää eres tuu ketää.
4658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyllä heinäkengillä on aikaa odotella vaikka kuinka kauan.

Äänestä

Punasilmäkani, veit sydämmeni ihanaa murretta.
Kyllä valotolopille pitäs munkin mielestä tehdä
jotaki!! Täällä savossa (Savonlinnassa) on myöskin samanlaisia ongelmia...niitä toloppia joille tarttis tehrä kans jottai!

Äänestä
  • ja rakkautta Sintulle savonmaalle, mutta SYDÄMEENI mahtuu vain yksi ämmä...

    Äänestä

  • hyvvee kirjoitti:

    ja rakkautta Sintulle savonmaalle, mutta SYDÄMEENI mahtuu vain yksi ämmä...

    Tarkoitin, että menetin sydämmeni murteellesi.
    Tässä on sattui nyt väärinkäsitys. Täällä pohjanmaalla tunnutaan olevan herkällä päällä.
    Onhan se tosi hienoa kun mies tunnustaa rakkautensa naiselleen näin julkisesti. Me savon tytöt kyllä ollaan nyt kateellisia pohjanmaan "likoolle" kun ne saavat tuommosia tunnustuksia. Kiitos rakkauden toivotuksista minullekin sitä aina tarvitaan. Toivottavasti tämä viesti tulee näkyviin, aikaisempi ei saapunut koskaan läpi. Onkohan pohjanmaan suomi24:ssa sensuuria???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


punasilimäkani kirjoitti:

Valotolopat mättää koko Kauhajoella, mutta tuolle kirkko/Aninkuja risteyksen valoolle pitääs enstilas tehrä jotaki!
Topeekalta viheriällä tulevat ei aina eres mahru vasemalle kääntyvien jonohon kohti eteläästä yhrystietä.
Välistä saa suorahan ajaes könöttää nuoskin valoos tolkuttoman kauan, eikä mistää eres tuu ketää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu