Cipralex, aamulla

vai siltä väliltä otatte lääkkeen? Aina sanotaan aamulla, mutta lääkkeen otto tyhjään mahaan??
2563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen käyttänyt cipralexia toista vuotta,ja ottanut aamupalan yhteydessä noin 9 paikkeilla, ei sitä kannata tyhjään vatsaan ottaa.
Nyt olen jo paremmassa kunnossa että joskus huomaan kellon olevan jo kymmenen ja lääke ottamatta, sittenkin ehtii.
Mielestäni se aiheuttaa jonkun verran unettomuutta, siksi en ota sitä illalla.päätös on sinun,toivotaan voimia!

Äänestä

illalla, sillä se aiheutti minulle kuvottavaa oloa, joka ei mennyt ohi alkuviikkojen jälkeen. Olen saanut nukuttua, vaikka ennen lääkkeen aloittamista kärsinkin vaikeasta unettomuudesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai illalla? kirjoitti:

vai siltä väliltä otatte lääkkeen? Aina sanotaan aamulla, mutta lääkkeen otto tyhjään mahaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu