sellasta vaan kyselin että käytin noin puoli vuotta minipillereitä ja vuotoa tuli koko sen puolenvuoden ajan (siis tiputtelua ja kuukautiset aina oikeaan aikaan kuitenkin). Lopetin minipillerit n. 2 kk sitten eli sillon kun oli viimeksi kuukautiset. ja nyt kuukautiset oli 4-5 viikkoa myöhässä ja sitten kun ne alkoivat (vuotoa tuli niukasti) niin aloitin yasminet. Kuukautiset kesti vaan kolme päivää ja yleensä ne kestää 5-7 pv. onko normaalia siis? voiko se johtua siitä että nuo minipillerit sai aikaan niin paljon vuotoa että nyt tulee sitten niukemmin? tai voiko se johtua nyt noista yasmineista heti? mulla ei ole ollut myöhässä kuukautiset viikkoa pidempään ikinä ennen minipillereitä! pliis apua jos vaan tiedätte :S
apuva
jennukka18
3212
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos tuosta sekavasta ja kappalejaottomasta viestistä jotain ymmärsin, niin ihan normaalilta kuulostaa. Monilla pillereiden aloittaminen vaikuttaa heti kuukautisiin. Kyllä tilanteet siitä selkiää ja rauhoittuu, kun aikaa kuluu. Myöhemmin sen vasta näkee kuinka pitkään tauolla vuodot kestävät ja kuinka runsaita tai niukkoja ne tulevat olemaan.
paljo helpompaaa käyttää kortsua ja lopettaa e pilsut kokonaa tai lopettaa koko seksi harrastus nii ei tarttis e pilsuin kaa leikkiä?:)
minä pyysin apua tuohon tilanteeseen :) en pyytänyt mielipidettä siitä pitäisikö lopettaa pillerit.